Menu

TONY DUCKWORTH Z NAGRODĄ IMPALI "OUTSTANDING CONTRIBUTION AWARD"

TONY DUCKWORTH Z NAGRODĄ IMPALI "OUTSTANDING CONTRIBUTION AWARD"
fot. Jacek Poremba
W ostatni weekend, podczas festiwalu i konferencji MENT w Lublanie, zmarły w 2021 r. Tony Duckworth (były dyrektor generalny [PIAS] Poland & EE) otrzymał nagrodę IMPALI - Outstanding Contribution Award - w uznaniu jego niezwykłej kariery w branży muzycznej i wkładu w rozwój sieci w regionie Europy Środkowej i Wschodniej na rzecz niezależnych firm muzycznych. Nagrodę w jego imieniu odebrała Bożena Haim (dyrektorka generalna [PIAS] Poland & EE).

Tony po raz pierwszy dołączył do [PIAS] w latach 90-tych, pracując w Vital Distribution w Wielkiej Brytanii, przechodząc drogę do stanowiska dyrektora sprzedaży i marketingu. W 2004 r. wykonał odważny ruch i założyć własną firmę w Polsce, jednocześnie pracując jako Head of Label Management u partnera dystrybucyjnego [PIAS] - Mystic Production. W 2015 r. miał decydujący wpływ w utworzeniu biura [PIAS] Poland and EE oraz rozszerzanie ich działalności i zasięgu w Europie. Jako dyrektor generalny [PIAS] Poland and EE, Tony był siłą napędową w rozwijaniu udanego i utalentowanego repertuaru lokalnych artystów, jak również budowaniu obecności międzynarodowych wytwórni i artystów [PIAS] w regionie.

Tony był zawsze kluczowym orędownikiem rozwoju sieci niezależnych wytwórni płytowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. W 2018 r. dołączył do IMPALI na festiwalu i konferencji MENT i przeprowadził wywiad z prezeską zarządu stowarzyszenia Heleną Smith. Tony zapoczątkował również serię dedykowanych paneli na temat rynku wytwórni płytowych na Bałkanach, unijnej inicjatywy Music Moves Europe i strategii zdobywania nowych rynków muzycznych. To był zaszczyt móc zapoznać się z jego poglądami na temat rynku i zainspirować się jego pasją do europejskiej różnorodności i reprezentacji w sektorze muzyki niezależnej.


W ramach tegorocznej edycji MENT i we współpracy z IMPALĄ, odbył się panel "Mental Health: We're all in this together". Celem było podniesienie świadomości na temat poprawy warunków pracy kadry zarządzającej i pracowników w firmach muzycznych. Zaprezentowano również najnowsze badania. W ramach dyskusji szukano odpowiedzi odnośnie wprowadzenia działań, by zmniejszyć i zapobiec ryzyku zaburzeń zdrowia psychicznego w tak pełnym pasji i wymagającym środowisku pracy.

"MENT był ulubioną konferencją Tony'ego, więc jest to idealna okazja, aby docenić jego wybitny wkład w muzykę niezależną. Tony wywarł niesamowity wpływ swoją inspirującą wizją i zaraźliwą energią. Miał wspaniały dar sprawiania, że ludzie czuli się wzmocnieni i zmotywowani. Jego odejście to wielka strata. Zawsze będziemy pamiętać szczerą życzliwość Tony'ego, niesamowitą pasję do muzyki i wielkie poczucie humoru” - mówi Helen Smith, prezeska zarządu IMPALI

"Od pierwszej wizyty Tony'ego na MENT Fesitvalu był częścią naszej międzynarodowej rodziny. Zdecydowanie jeden z najzdolniejszych, doświadczonych ludzi, entuzjastycznie dzielący się swoją wiedzą i wspierający artystów i innych profesjonalistów. Tony Duckworth był dla nas w MENT osobą szczególną i bardzo nam go brakuje” - Andraž Kajzer, dyrektor artystyczny i kierownik festiwalu MENT

"Tony po raz pierwszy dołączył do [PIAS] UK, wtedy jeszcze znaną jako Vital, w 1994 r. jako dyrektor sprzedaży i odegrał kluczową rolę w ustrukturyzowaniu gromadki entuzjastycznych, ale naiwnych dzieciaków, którymi wtedy byliśmy, ale także poprzez ustanowienie innowacyjnych technik sprzedaży, które zostały skopiowane przez naszą konkurencję. Nadał nam kształt, którego potrzebowaliśmy, aby stać się głównym niezależnym dystrybutorem w kraju. Firma jest tam, gdzie jest, tylko dzięki tym, którzy ją ukształtowali i zbudowali. Po tym, jak Tony stał się mentorem zespołu, który stał za sukcesami Elastika, Gene, Bluetones, Sleeper, Oasis, Tom Jones, Aphex Twin i wiele innych, przeniósł do nowej firmy. Jego drugi okres w [PIAS], w połowie lat 2000, polegał na zarządzaniu biura [PIAS] Poland and EE i to aż do jego tragicznego odejścia. [PIAS] to rodzina, a nie ma nic dotkliwszego niż utrata członka rodziny. Jego wpływ i ślad na drodze naszej firmy nigdy nie zostanie zapomniany” - Kenny Gates, współzałożyciel [PIAS]

Informacje o nagrodzie IMPALI Outstanding Contribution Award:

Nagroda IMPALI Outstanding Contribution Award ma na celu zwrócenie uwagi na europejską muzykę niezależną i tych, którzy ją napędzają, a także na inicjatywy, które zasługują na szczególne uznanie. Wśród poprzednich laureatów znaleźli się Didier Gosset, FONO, Kees Van Weijen, Keith Harris, Tom Deakin, Love Record Stores, Music Declares Emergency, Markus Tobiassen i gazeta Dagens Næringsliv, Jonas Sjöström (Playground Music Scandinavia), Plus 1 Refugees welcome!, Label Love, Eurosonic Noorderslag, Armada Music/Armin van Buuren, Martin Mills (Beggars Group), Charles Caldas (Merlin) i Mario Pacheco.

O IMPALI (Stowarzyszenie niezależnych firm muzycznych):

IMPALA została założona w 2000 r. i obecnie reprezentuje prawie 6000 niezależnych firm muzycznych. 99% europejskich firm muzycznych to małe, mikro i średnie przedsiębiorstwa oraz artyści wydający własnym sumptem. Znane jako niezależne stowarzyszenie firm muzycznych, jest światowym liderem w zakresie innowacji i odkrywania nowej muzyki i artystów - produkują ponad 80% wszystkich nowych wydawnictw i stanowią 80% miejsc pracy w tym sektorze. Misją IMPALI jest zrównoważony rozwój niezależnego sektora muzycznego, zwracanie większej wartości artystom, promowanie różnorodności i przedsiębiorczości, poprawa dostępu do polityki, inspirowanie zmian i zwiększanie dostępu do finansowania. IMPALA pracuje nad szeregiem kluczowych kwestii dla swoich członków, prowadzi różne programy nagród i posiada program skierowany do firm, które chcą nawiązać strategiczne relacje z sektorem niezależnym.

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.