Menu

Penthouse prezentuje drugi singiel z nadchodzącej płyty ‘I’been thinking of you’

Penthouse prezentuje drugi singiel z nadchodzącej płyty ‘I’been thinking of you’
fot. Michał Matraszek
Z popiołów powstajemy żeby zabawiać. Zespół Penthouse to rozrywkowy rock’n’roll z nutką melancholii i soulowego klimatu. Stworzony przez muzyków mających na koncie wiele różnych wcieleń muzycznych w przeszłości (m.in The Black Tapes, Ahimsa), Penthouse wypełnia pewną lukę w rocku, który w Polsce jest bardzo popularny, ale nie miał do tej pory polskiego odpowiednika.

Utwór ‘I’been thinking of you’ jest drugim, po ‘Eyes on the prize’ singlem zespołu. Zapowiada wydanie debiutanckiej płyty, która ukaże się w maju dzięki wytwórni Antena Krzyku.

Zespół pisze o tym czego można się po nich spodziewać: “To co robimy wskazuje na poszukiwanie nowych wizji, tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych. Na żywo Penthouse to siła życia. W swojej pracy łączymy pewność siebie i enigmatyczność. Używając grubych plam dźwięku, kombinacji głosów poszerzamy oraz wzbogacamy swój warsztat pisania i komponowania.”

Witamy w Penthouse. Penthouse dają tobie miejsce gdzie można się zatracić albo odnaleźć. Czuj się zaproszony/a.

Penthouse to:
Michał Strażewski - wokal
Tomek Sierajewski - gitara
Tomek Szewczyk - bass
Amadeusz Górski - klawisze
Dawid Ryski - perkusja
Zosia Gąsiorowska - chórki
Magda Gąsiorowska - chórki

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.