Menu

Roadrunner United powraca!

Roadrunner United powraca!
Roadrunner United, kultowy projekt stworzony przez wytwórnię Roadrunner Records z okazji jej 25-lecia, zaowocował unikatową płytą "The All Star Sessions". Czwórka kapitanów (Joey Jordison ze Slipknot, Robb Flynn z Machine Head, Dino Cazares z Fear Factory oraz Matthew K. Heafy z Trivium) stanęła na czele 57 artystów wywodzących się 45 kapel związanych aktualnie i w przeszłości z wytwórnią Roadrunner. Tak narodziła się wielka metalowa rodzina.

Wydawnictwo zostało określone przez MTV "świadectwem daleko idącego wpływu Roadrunnera na gatunek". Bo dokładnie tak było.

Dodatkowo, 15 grudnia 2005 roku w Nokia Theater w Nowym Jorku odbyły się koncert celebrujący projekt, album i jubileusz. Pochodzący z tamtego show klip "(sic)" z udziałem Coreya Taylora ze Slipknot i Scotta Iana z Anthrax można obejrzeć tutaj. To niezwykły występ, gdyż na scenie pojawili się nieżyjący już legendarni muzycy Slipknot - Paul Gray i Joey Jordison. Wersja audio miała premierę na kanale Liquid Metal satelitarnego radia SiriusXM.

Niesamowite uczucie być częścią tego składu i mieć możliwość zagrania u boku Joyea, Pula i Coraya. To doświadczenie z kategorii spełnienia marzeń - wspominał Ian.

Podczas zrealizowanego w gwiazdorskim składzie koncertu pojawili się muzycy z byłych jak i obecnych kapel Roadrunnera, w tym muzycy, którzy nie brali udziału w nagraniu płyty "All-Star Sessions".

Setlista składała się z kilku najbardziej popularnych i znanych utworów wydanych przez Roadrunner Records, a także kilku oryginalnych piosenek z albumu-projektu. W skład zasadniczego zespołu weszli wspomniany Cazares (Fear Factory), Adam Duce (Machine Head), nieżyjący już Paul Gray (Slipknot) i Joey Jordison (Slipknot, Murderdolls) oraz Andreas Kisser (Sepultura) i Roy Mayorga (Hellyeah, Stone Sour).

10 marca 2023 roku światło dzienne ujrzą zarówno oryginalny album "All-Star Sessions", jak i sam występ. Wydawnictwa dostępne będą w różnych formatach i konfiguracjach. Koncert będzie dostępny na winylu, CD, cyfrowo i po raz pierwszy zaprezentowany w jakości HD.

Wytwórnia otworzyła skarbiec, aby po raz pierwszy zaprezentować na winylu Roadrunner United The Concert (Live at the Nokia Theatre, New York, NY, 12/15/2005), na którym wystąpili członkowie zespołów Slipknot, Anthrax, Trivium, Machine Head, Fear Factory czy Sepultura. Na jednej scenie pojawiło się 39 muzyków, reprezentujących 25 różnych zespołów Roadrunner, wykonało 25 utworów z repertuaru 19 różnych kapel. To wyjątkowe i bezprecedensowe zgromadzenie muzyków nie było jam session. Każdy utwór został dokładnie przećwiczony i zaaranżowany, tworząc koncert, który można nazwać tylko legendarnym i kultowym.

Wzorując się na wydawnictwie Roadrunner United "The All-Star Sessions", wytwórnia zwerbowała podstawowy zespół muzyków (Dino Cazares, Adam Duce, Paul Gray, Joey Jordison, Andreas Kisser i Roy Mayorga) jako trzon występu. Oczywiście, w trakcie prób i podczas dopracowywania materiału, dołączały dziesiątki kolejnych muzyków.

Ten 3-płytowy zestaw łączy społecznośc muzyków, którzy tworzyli historię heavy metalu przez 25 lat istnienia Roadrunner Records - od King Diamond do Slipknot.


źródło: Warner Music Poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.