Menu

IMAGINATURE (symfoniczny metal): dwa utwory z nową wokalistką, premiera klipu

IMAGINATURE (symfoniczny metal): dwa utwory z nową wokalistką, premiera klipu
fot. press
IMAGINATURE (metal symfoniczny), z nową wokalistką w składzie, w dniu 16 września 2022 r. wydał cyfrowy singiel “Weather the Storm” zawierający utwory: “Edge” oraz “Weather the Storm”. Kompozycje te posiadają ścieżkę wokalną nowej wokalistki pod pseudonimem Gaia, która wniosła do zespołu olśniewający głos i imponującą prezencję sceniczną. Singiel jest dostępny na wszystkich popularnych platformach streamingowych, a dodatkowo na Youtube pod tym adresem o godzinie 17:00 zostanie udostępniony klip do utworu “Edge”.

Obecnie zespół pracuje nad całkowicie nowym materiałem muzycznym.

­ ­­IMAGINATURE (Szczytno, warmińsko-mazurskie), w październiku 2021 r. wydał swój debiutancki album zatytułowany “Imaginature”. Zespół pracował z gościnnym udziałem wokalistów z renomowanych projektów, jak Sunrise (Ukraina), Pathfinder, Thermit i Moyra.

Nazwa zespołu pochodzi od słów “imagination” and “nature", co znajduje przełożenie na styl komponowania utworów. Poza klawiszowcem i wokalistką, członkowie zespołu nie posiadają klasycznego wykształcenia muzycznego. Nie pozbawia ich to jednak wyobraźni i kreatywności. Nazywając zespół w ten sposób, muzycy chcieli połączyć dwie rzeczy stanowiące swoiste przeciwieństwa, lecz pomimo tego każda z nich niesie ze sobą wielką moc.

Tracklista:

01. Atonement
02. Edge
03. Imaginature
04. Shade Enchantress
05. Renegade
06. Through The Cellar Door
07. Near The End
08. Weather The Storm

­
­
Powiedzieli o nas:
Paweł "Drak" Grzegorczyk (zespół HUNTER)
"Słyszałem kilka utworów z ich albumu i muszę powiedzieć, że to kawał solidnej roboty. Żeby powiedzieć coś więcej, musiałbym przesłuchać tę płytę kilka razy - wiadomo, wsłuchać się w szczegóły. Sam zespół znam nie od dzisiaj i wiem, że to dobry, porządnie grający band. I nic tu nie jest powiedziane na wyrost. Życzę im jak najlepiej".

Paweł Brzykcy (TERAZ ROCK)
"Debiutancka płyta intryguje muzyką podniosłą, przestrzenną, melodyjną. Cechują ją nośne riffy, kunsztowne solówki gitarowe (...), intensywne partie perkusji (na dwie stopy, kiedy trzeba), i wszechstronnie stosowane klawisze. (...) To świetny i oryginalny na polskim rynku album".

Piotr Michalski (ROCKAREA.EU)
"Muzyka Imaginature jest podniosła, ale nie patetyczna w nieznośny dla ucha sposób, mamy znakomicie skonstruowane utwory, ze zwrotami akcji i zmianami tempa czy klimatu. Do tego dodajmy zaskakująco dobre brzmienie całości – brawo! Polecam!"

Social Media
Facebook https://www.facebook.com/imaginatureband

Instagram https://www.instagram.com/imaginature_band/


źródło: Solid Rock PR

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.