Menu

DROPKICK MURPHYS PREZENTUJE KOLEJNY ZWIASTUN NOWGO ALBUMU

DROPKICK MURPHYS PREZENTUJE KOLEJNY ZWIASTUN NOWGO ALBUMU
Dropkick Murphys prezentują kolejny singiel "All You Fonies", do którego powstał teledysk.

Klip został nakręcony w historycznym rzymskim amfiteatrze Les Arènes de Nîmes, podczas gdy Dropkick Murphys byli w trasie we Francji na początku tego roku. Utwór zwiastuje nadchodzący album zespołu „This Machine Still Kills Fascists, który ukaże się na CD i w formie cyfrowej 30 września nakładem Dummy Luck Music / [PIAS], ze specjalną edycją winylową w listopadzie. Nowy krążęk jest niepodobny do niczego, co zespół zrobił do tej pory - to kolekcja piosenek, które ożywiają słowa Woody'ego Guthriego.

Dropkick Murphys i producent Ted Hutt, z którym współpracują od lat, nagrali nowy materiał w The Church Studio w Tulsie (zaledwie kilka minut od miejsca narodzin Woody'ego Guthriego oraz Woody Guthrie Center). Historyczne studio zostało założone przez Leona Russella i było oryginalną lokalizacją legendarnej wytwórni Shelter Records. Podczas sesji do albumu, Dropkick Murphys postawili sobie za cel odwiedzić rodzinne miasto Woody'ego - Okemah i przejść się tymi samymi ulicami, którymi chodził artysta. To doświadczenie wywarło ogromny wpływ na zespół i proces twórczy stojący za powstawaniem płyty. Ostatecznie Dropkick Murphys mieli tak dużo materiału opartego na przejmujących tekstach Woody'ego, że nagrali dwa albumy, a wydanie Vol. 2 zaplanowano na 2023 r.

Dropkick Murphys - „This Machine Still Kills Fascists”: Ken Casey (główny wokal), Tim Brennan (gitary, tin whistle, akordeon, fortepian, wokal), Jeff DaRosa (gitary, banjo, mandolina, wokal), Matt Kelly (perkusja, perkusjonalia i wokal), James Lynch (gitary i wokal), Kevin Rheault (bas).

30 stycznia zespół zagra koncert w Warszawie, w EXPO XXI. W trasie zespołowi będą towarzyszyć specjalni goście: Pennywise oraz The Rumjacks i Jesse Ahern.

źródło: PIAS

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.