Menu

WHITE LIES POWRACA Z ROZSZERZONĄ WERSJĄ "AS I TRY NOT TO FALL APART"

WHITE LIES POWRACA Z ROZSZERZONĄ WERSJĄ "AS I TRY NOT TO FALL APART"
fot. Charles Cave

fot. Charles Cave

Zespół White Lies prezentuje „Trouble in America”! Nowy wcześniej niepublikowany utwór zwiastuje wydanie rozszerzonej wersji, o cztery nowe utwory, ich ostatniego krążka „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się w formie cyfrowej 21 października pod szyldem wytwórni [PIAS]. Album został pierwotnie wydany w lutym tego roku.


Singlowi towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Charlesa Cave'a z zespołu.


„Zrezygnowaliśmy z b-side'ów lata temu i naszym celem jest tworzenie najbardziej spójnych 40 minut muzyki na dwóch stronach 12” winylu. Niestety oznacza to, że niektóre piosenki są odsuwane na bok. „Trouble In America” było najtrudniejszym utworem do usunięcia. Został napisany kilka dni po „Am I Really Going to Die” i żyje w tym samym świecie i energii. „Desperation Funk?” W tej piosence skaczemy między umysłem seryjnego mordercy, a jego dobrą chrześcijańską nastoletnią córką, która uświadamia sobie kim... lub czym jest i zawsze był jej ojciec. Mamy historię bonusowych utworów, które stają się ulubionymi piosenkami do grania na żywo, a my stawiamy bitcoina na tego konia, aby podtrzymać tradycję” - mówi zespół.


Nagrywany w studiach Sleeper i Assault & Battery w zachodnim Londynie, album powstał we współpracy z Edem Bullerem, który pracował nad wieloma ich krążkami, w tym debiutanckim „To Lose My Life…", oraz Claudiusem Mittendorferem (Weezer, Panic! At The Disco).White Lies to prawdopodobnie jeden z największych zespołów gitarowych w Wielkiej Brytanii. Ostatni krążek zespołu „Five” z 2019 r. zdobył bardzo dobre recenzje wśród krytyków muzycznych, a zwieńczeniem sukcesu była wyprzedana trasa po Wielkiej Brytanii.


White Lies to: Harry McVeigh (wokal / gitara), Charles Cave (bas) & Jack Lawrence-Brown (perkusja).

Lista utworów na wydaniu bonusowym jest następująca:
1. Am I Really Going To Die

2. As I Try Not To Fall Apart

3. Breathe

4. I Don’t Want To Go To Mars

5. Step Outside

6. Roll December

7. Ragworm

8. Blue Drift

9. The End

10. There Is No Cure For It

11. Trouble In America*

12. What If We’re Bad Together *

13. Staring At The Sun *

14. Breakdown Days *


Bonus tracks *
źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.