Menu

Książka o odważnych polskich piosenkach

Książka o odważnych polskich piosenkach
Na rynku ukazała się książka Marcina Mieszczaka i Jakuba Krzyżańskiego „100 najodważniejszych polskich piosenek”. To świeże i oryginalne spojrzenie na historię polskiej muzyki. Do książki dodana jest płyta z premierowym utworem nagranym specjalnie na tę okazję.

Świeże spojrzenie

- Zależało nam na świeżym podejściu do bogatej historii polskiej muzyki. Dlatego soczewką wyboru poszczególnych piosenek była odwaga. Szukaliśmy piosenek ważnych, ale zarazem odważnych pod kątem treści, przekazu czy formy - opowiada Marcin Mieszczak.

- Nie chcieliśmy ograniczać się ani do jednego gatunku, ani do czasu powstania, ani do tematyki. Dlatego na jednej scenie naszej książki czytelnik znajdzie i Brygadę Kryzys i Liroya. Na kolejnych stronach jest Breakout, Mata, Kat, Armia, 2 plus 1 i dziesiątki innych artystów - dopowiada Jakub Krzyżański.

440 stron zaskakujących historii

Na 440 stronach książki pełno jest zaskakujących anegdot, historii czy wypowiedzi muzyków. Autorzy rozmawiali z twórcami, a także przebrnęli przez setki publikacji, wywiadów czy filmów, aby w jak największym stopniu uchwycić istotę każdej z piosenek.

Piosenka #muzykajestwazna promuje książkę

Specjalnie na tę okazję została nagrana piosenka #muzykajestwazna w gdańskim studiu Custom34. Brawurowo zaśpiewany przez Patrycję Golę utwór to intrygujące połączenie rocka, soulu, a nawet gospel. Za jego aranżację odpowiedzialny jest znakomity perkusista i twórca klubu płytowego AC Records Adam Czerwiński. Płyta z piosenką dodana jest do każdej książki. Ukazał się także limitowany, ręcznie numerowany singiel winylowy w kolorze white clear (w sprzedaży tylko 200 egzemplarzy, pozostałe 100 wydawnictwo zachowuje do celów promocyjnych).

Piosenkę można posłuchać na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=UZAqWdmf8-Y

Książka jest także w wersji elektronicznej. Dodatkowe informacje oraz możliwość zakupu książki na stronie projektu: https://muzykajestwazna.pl/

Patronat medialny nad wydawnictwem: Antyradio oraz portal Psychosonoda. Partnerzy wydania: XDiSC, AC Records, e-words, Nessi Sportswear i Oficyna Krystyna Igras.

wydawnictwo: #muzykajestwazna oraz Oficyna wydawnicza Krystyna Igras

źródło: https://muzykajestwazna.pl/

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.