Menu

Slipknot ujawnia szczegóły dotyczące nowego albumu ''The End, So Far''

Slipknot ujawnia szczegóły dotyczące nowego albumu ''The End, So Far''
Grupa Slipknot ujawniła szczegóły dotyczące nowego albumu. Płyta "The End, So Far" ukaże się 30 września. Wraz z ogłoszeniem premiery, zespół z Iowy opublikował główny singiel promujący wydawnictwo - "The Dying Song (Time To Sing)". Za reżyserię klipu do utworu odpowiada członek formacji, M. Shawn Crahan znany też jako Clown. Teledysk i sam utwór pokazują, że jeden z najpopularniejszych i najbardziej enigmatycznych zespołów na świecie niestrudzenie wytycza nowe szlaki, wciąż na nowo definiując muzykę rockową.

- Nowa muzyka, nowa sztuka, nowe początki. Szykujcie się na koniec - zapowiada album Crahan.

Nad brzmieniem materiału czuwali muzycy Slipknot i Joe Barresi. Na "The End, So Far" znalazł się opublikowany niespodziewanie singiel "The Chapeltown Rag". Album stanowi następcę znakomicie ocenionego zestawu "We Are Not Your Kind", który był dla grupy trzecim z rzędu, który dotarł na szczyt zestawienia Billboardu. Płyta pojawiła się też wysoko na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Francji czy Szwecji.

Nagradzani Grammy metalowcy ze Slipknot są właśnie w trakcie trasy, w ramach której 7 sierpnia wystąpi w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Lista utworów "The End, So Far":

1. Adderall

2. The Dying Song (Time To Sing)

3. The Chapeltown Rag

4. Yen

5. Hivemind

6. Warranty

7. Medicine For The Dead

8. Acidic

9. Heirloom

10. H377

11. De Sade

12. Finale

Nigdy nie było takiego zespołu jak Slipknot i nigdy nie będzie. Ekipa z Iowy to najbardziej bezkompromisowa i unikatową formacja na planecie, której wpływy przekraczają gatunki i pokolenia. Od powstania w 1999 roku, muzycy zdobyli Grammy, 10 platynowych i 41 złotych płyt. Ponadto zgromadzili 8,5 miliarda streamów i 3,5 miliarda wyświetleń klipów, co jest bezprecedensowe dla rockowego zespołu w tym pokoleniu lub jakimkolwiek innym. "Rolling Stone" umieścił wydany w 2001 roki album "Iowa" w zestawieniu "100 najlepszych metalowych albumów wszech czasów".
- Są najważniejszym zespołem epoki - podsumował "The Ringer". Ich poprzednia płyta "We Are Not Your Kind" była trzecią z rzędu na szczycie notowania Billboard 200. Wydany w 2019 roku album znalazł się także na 1. miejscu list sprzedaży w 12 krajach. "The End, So Far" to siódme studyjne dzieło bandu, po którym nic nie będzie takie same.

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.