Menu

FOALS wydali nową płytę

FOALS wydali nową płytę
fot. press
Foals potrafią zachwycić ożywczą innowacyjnością, zachowując jednocześnie swoją unikatową tożsamość głęboko zakorzenioną w świeżym, ciepłym stylu. 9/10 - The Line of Best Fit.

"Life Is Yours" to brzmienie zespołu, który nie tyle wyłania się z mroku post-pandemii, co wskakuje na siodło. 4/5 - DIY

Doskonałe antidotum na ponurość świata, z którą wszyscy musimy się mierzyć. 4/5 - The Skinny


Począwszy od głównego singla "Wake Me Up" po najświeższy "Crest of the Wave", FOALS skutecznie rozbudzili apetyt na nowy album "Life Is Yours".

Następca niezwykle udanej dwuczęściowej płyty "Everything Not Saved Will Be Lost", to naturalna ewolucja w twórczości FOALS. Podczas gdy poprzednie dzieło zachwycało przejrzystą koncepcją i ambicją, "Life Is Yours" prezentuje zupełnie inne oblicze zespołu. To album, który wywołuje euforię i tworzy jednoczącą atmosferę, idealną na tegoroczne letnie festiwale.

Płyta "Life Is Yours" narodziła się jednak w zgoła innych okolicznościach. W opresyjnym mroku i izolacji ponurej zimy 2020 roku, FOALS zaczęli opracowywać pomysły na nowe piosenki w swojej małej, pozbawionej okien sali prób w Peckham, w południowym Londynie. Muzycy, czyli Yannis Philippakis, Jack Bevan i Jimmy Smith, czuli głęboką potrzebę stworzenia muzyki, która zarówno pod względem dźwiękowym, jak i tematycznym, przeniosłaby ich w lepsze miejsce.

W tych ponurych chwilach, piosenki stawały się oknami, teleskopami do przyszłości, w której świat odradza się na nowo, wychodzi słońce, a ludzie wracają do klubów i na koncerty. Ulice były wyludnione, a życie w trasie wydawało się odległą perspektywą. Czuliśmy się zamknięci i uwiązani, ale w tych piosenkach można wyczuć nasze pragnienie fizycznej wspólnoty, jaką daje koncert. To coś, czego nie da się odtworzyć w domu - wspomina wokalista, Yannis Philippakis.

Chociaż w zamyśle "Life Is Yours" to po prostu eskapistyczne, euforyczne dzieło, materiał zawarty na płycie jest bardzo różnorodny. "Flutter" ze swym rozmarzeniem inspirowany jest klimatem i rytmem zachodnioafrykańskiego, gitarowego groove'u, "Under The Radar" przenosi do równoległego świata, w którym Pixies grają synthpop, a wprost stworzony na koncerty "The Sound", porywa radosnymi bitami zakorzenionymi w brytyjskiej muzyce tanecznej oraz charakterystycznym dla FOALS gitarowym riffem. Wreszcie "Wild Green" zamyka album w najbardziej ekspansywnym momencie - to elegia, pożegnanie, akceptacja faktu, że wszystko, co dobre, jest ulotne.

Produkcja, jak wiele innych elementów na płycie "Life Is Yours", jest przykładem eksperymentalnego podejścia FOALS, polegającego na mieszaniu różnych konfiguracji twórczych głosów. Nad brzmieniem czuwali John Hill (Cage The Elephant, Florence + The Machine), Dan Carey (Tame Impala, Fontaines D.C.), Miles James i A.K. Paul (współzałożyciel Paul Institute). Miksami zajęli się natomiast Manny Marroquin (Post Malone, Kanye West, Rihanna) i wielokrotny zdobywca Grammy, Mark ‘Spike’ Stent (Coldplay, Muse, Kings of Leon).

Tracklista:
1. Life Is Yours
2. Wake Me Up
3. 2am
4. 2001
5. (summer sky)
6. Flutter
7. Looking High
8. Under The Radar
9. Crest of the Wave
10. The Sound
11. Wild Green

źródło: Warner Music Poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.