Menu

OFF Festival Katowice 2022: Pięć koncertów w przeddzień festiwalu

Jerry & The Pelican System
Jerry & The Pelican System fot. press
Ostatnio mieliście za mało OFFa, to teraz będzie go więcej! Zapraszamy do Katowic już w czwartek 4 sierpnia na pięć niezapomnianych koncertów w pięciu niesamowitych miejscach.

Pięć ikonicznych dla Katowic lokalizacji gościć będzie dzień przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu pięć koncertów, których nigdy nie zapomnicie. Wydarzenia będą biletowane, a liczba wejściówek limitowana, adekwatnie do pojemności każdego z miejsc.

Dom Wojciecha Kilara otworzy się tego wieczoru na poetę, performera, saksofonistę i wizjonera z Manchesteru. Alabaster dePlume bierze co chce ze spritual jazzu, ale i wielu innych muzycznych tradycji, by wyraźnie wybrzmiało jego przesłanie odwagi i miłości. Nazywa to miękką mocą, ładnie, choć to, czego doświadczycie, trudno będzie nazwać.

Nandi Rose Plunkett weszła w zasięgi radarów fanów muzyki niezależnej udzielając się w zespole Pinegrove, ale od 2014 roku pisze własną historię jako Half Waif. Jej piosenki mają popowe, chwytliwe refreny, głębię i mądrość folkowych ballad i oparte na elektronice brzmienie. Jej ostatnia płyta to póki co „Mythopoetics” z 2021 roku. Zdaniem recenzentki Pitchforka: „Uderzająco piękny album z wielowarstwowym synth-popem”. Przed jej koncertem zaprezentuje się Julek Ploski, jeden z najciekawszych przedstawicieli polskiego elektronicznego undergroundu.

Może nie wszystko wolno w Wolno, ale zapewniamy was – tej nocy będzie tu goręcej niż w innych miejscach. Pink Siifu przy będzie ze swoją ekipą Negro6’, żeby zerwać sufit energią brzmienia, w którym punk, jazz i rap zderzają się z hukiem i iskrami. Na jego koncertach ofiar w ludziach cudem nie ma, ale jeńców też nie bierze. Wcześniej zobaczycie i usłyszycie występ Jerzyka Krzyżyka. To rap arcypolski, ale tak dobry, że świat. Wytwórnia twierdzi, że łączy tradycje muzyczne Siekiery, Joy Division z auto-tune i trapowym bitem. Nie kłamie.

Wejdziecie do Bazaru i poczujecie się jak w Nowym Jorku. Piewcą tego miasta jest MIKE, który na swoich mixtape’ach – choćby głośnym „tears of joy” – snuje opowieści o spacerach po mieście, ale i wyprawach w głąb własnej głowy, w poszukiwaniu psychicznej równowagi i tożsamości. Przed nim wystąpi nath, czyli Natalia Korpowska z Bydgoszczy. Dowiedzie, że wysokiej klasy lo-fi hip-hop może powstawać nie tylko odległych aglomeracjach, bo rodzi się w sercu.

Sponsorem czwartkowej uwertury do OFF Festivalu Katowice – OFF Before Czujesz Klimat? jest Rossmann.

Sprzedaż biletów ruszy niebawem.

Wypatrujcie kolejnych informacji na www oraz w naszych social mediach!

https://off-festival.pl/
https://www.facebook.com/offfestival/
https://www.instagram.com/offfestival/
https://twitter.com/
https://www.youtube.com/channel/UCjdFO9zsG9kiM-kHbdMin-A

OFF Festival Katowice 2022 odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Wystąpią wcześniej ogłoszeni: Iggy Pop, Central Cee, Metronomy, Rina Sawayama, Bikini Kill, DIIV, ROMY, Papa Dance gra „Poniżej krytyki”, Alyona Alyona, Kacperczyk, Pi’erre Bourne, Yves Tumor & Its Band, Altin Gün, Molchat Doma, Dry Cleaning, Q, WaluśKraksaKryzys gra „MiłyMłodyCzłowiek”, Prospa, DJ Seinfeld presents Mirrors: Live, Erika de Casier, Myd (LIVE BAND), Natalie Bergman, Arooj Aftab, Yard Act, Shygirl, Sofia Kourtesis, Ela Minus, Mdou Moctar, The Armed, Crows, Squid, Lex Amor, Duchy i inni...

źróło: OFF FESTIVAL

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.