Menu

Liam Gallagher nagrał festiwalowy hymn Singiel "Better Days" zapowiada płytę "C'MON YOU KNOW"

Liam Gallagher nagrał festiwalowy hymn Singiel "Better Days" zapowiada płytę "C'MON YOU KNOW"
fot. press
Nieco ponad miesiąc przed premierą nadchodzącej płyty "C'MON YOU KNOW", Liam Gallagher postanowił podzielić się jeszcze jednym singlem. Tym razem słuchacze otrzymali nawiązujący do brzmień z lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku "Better Days".

"Better Days" to zastrzyk słonecznej energii w dźwiękowym wydaniu. Wielkie bity rodem z lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, pełnią funkcję paliwa odrzutowego w tym stworzonym dla wielkich tłumów hymnu. To wakacyjna piosenka idealna na wielkie sceny i festiwale.

Atmosferę singla dopełnia klip, w którym Liam wraz ze swoim zespołem gra na dachu historycznego hotelu Midland w Manchesterze, ku uciesze gromadzących się dookoła fanów. Oczywiście teledysk, to ukłon Gallaghera dla The Beatles i ich występu na dachu Apple Corps. Za reżyserię wideo odpowiada nominowany do Grammy Paul Dugdale, który wcześniej współpracował z The Rolling Stones, Adele, Taylor Swift i Coldplay.

Cały dochód z nowego singla zasili konto fundacji Warchild, pomagającej dzieciom w strefach dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

Autorami "Better Days" są Liam oraz jego stali współpracownicy: zdobywca Grammy Andrew Wyatt i Michael Tighe. Wyatt także czuwał nad brzmieniem piosenki razem z Gregiem Kurstinem (Adele, Sir Paul McCartney). Ponadto, w nagraniu gościnnie pojawia się Nick Zinner z Yeah Yeah Yeahs.

Na "C'MON YOU KNOW" znalazły się klasyczne, rockowe bangery Liama, z jego charakterystycznym chrapliwym głosem i stylem prawdziwej gwiazdy rocka. Tym razem Gallagher wyszedł jednak poza gitarowe brzmienia, wzbogacając materiał o nowe, eklektyczne wpływy. To podejście sprawiło, że jego najnowsze utwory, szczególnie hit "Everything's Electric" i tytułowy numer z albumu, z miejsca zdobyły serca fanów.

Płyta "C'MON YOU KNOW" będzie miała premierę 27 maja 2022.

Liam Gallagher niedawno nawiązał współpracę z firmą adidas, tworząc nową kolekcję sneakersów LG2SPZL.

Wcześniejsze solowe płyty Liama Gallaghera to "As You Were" (2017) i "Why Me? Why Not" (2019), które dotarły na szczyt UK Official Album Chart. Podobnie było z jego "MTV Unplugged" (2020).

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.