Menu

Nowy rzeszowski projekt - Gerard Magnus Band !

Nowy rzeszowski projekt - Gerard Magnus Band !
fot. Ashtone Studio
Gerard Magnus Band został powołany do życia w 2020 roku z inicjatywy Tomasza Rzeszutka, lidera zasłużonego dla rzeszowskiej sceny rockowej zespołu Jesus Chrysler Suicide, a także basisty KSU.
Projekt GMB powstał z chęci stworzenia akustycznych wersji numerów JCS.

W kwietniu br. w serwisach streamingowych miała miejsce premiera singla "Open Space II", zespół udostępnił też video do utworu "Kariera Metodema II" (live session).

Tak o genezie projektu GMB opowiada Tomasz Rzeszutek:

"Pomysł na zagranie utworów JCS na akustycznych gitarach powstał w mojej głowie już dawno temu, ale z różnych powodów nie mogłem go zrealizować.
Dwa lata temu, gdy przyszedł czas lockdawnu i przestaliśmy grać koncerty, zastanawiałem się co tu zrobić, żeby nie zwariować. Postanowiłem wtedy, że spróbuję urzeczywistnić swoje dawne plany.
Do ich realizacji motywowało mnie też poczucie, że w tym ciężkim dla nas wszystkich okresie teksty JCS stały się jakby jeszcze bardziej aktualne.
Odświeżyłem stare szkice nagrane na gitarze akustycznej, dołożyłem nowe pomysły i tak w 2 miesiące powstał całkiem spory materiał.
Nie ukrywam, że do tworzenia inspirowała mnie muzyka rockabilly, blues i country, jak i również stare westerny, które jakby powróciły do mnie z przeszłości. Myślę, że ten powrót do korzeni nie był przypadkowy, bo to co się obecnie dzieje w jakimś stopniu przypomina mi tamte czarno-białe czasy.
Aby jednak nie obciążać Jesus Chrysler Suicide za bardzo radykalnymi i odbiegającymi od stylistyki rockowej numerami postanowiłem stworzyć projekt pod nową nazwą Gerard Magnus Band, pochodzącą od mojej ksywy na facebook'u.
Zaprosiłem do składu Marcina, Jurka i Michała z którymi na co dzień gram w JCS, a po jakimś czasie doszedł do nas jeszcze Krzysiek Pasieka grający na gitarze elektrycznej.
W tym składzie zarejestrowaliśmy na sali prób kawałek "Świnia na tronie", a potem kolejny tym razem już na żywo nagrany numer "Kariera Metodema II".
Trochę dłużej pracowaliśmy nad piosenką "Open Space II", którego miksem i masteringiem zajął się Haldor Grunberg znany ze współpracy z takimi zespołami jak Behemoth, czy Me And That Man. Tekst do tej piosenki został trochę zmodyfikowany przy współpracy z Jackiem Sadło, a gościnnie na instrumentach klawiszowych zagrał tutaj Grzegorz Trychta.

Chcielibyśmy teraz wyjść z naszym "psychocountry" do ludzi, zagrać kilka fajnych koncertów i dać naszym fanom i sobie również, trochę radości w tych ciężkich czasach."

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.