Menu

DEAD CAN DANCE zagra wyjątkowy koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina

DEAD CAN DANCE zagra wyjątkowy koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina
fot. press
Zespół Dead Can Dance wrócił na scenę i wyruszył w nową, europejską trasę koncertową „Europa – 2022”. Brendan Perry, Lisa Gerrard wraz zespołem wybitnych muzyków powracają do Polski na dwa kocnerty.

Oprócz koncertu 5 maja w łódzkiej Atlas Arenie, który już niebawem, duet zagra wyjątkowy kameralny koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku 26 października 2022 r.

Twórczość zespołu przepełniona jest inspiracjami nieznającymi granic geograficznych ani czasowych. W ich kompozycjach swobodnie mieszają się ze sobą elementy europejskiej muzyki średniowiecznej, celtyckiego folku, awangardowego popu czy darkwave. Ta starannie dobrana mieszanka tworzy jedyne w swoim rodzaju brzmienie, które wśród polskiej publiczności osiągnęło kultowy status.

Podczas obydwu koncertów będziemy mogli usłyszeć przekrój kilkudziesięcioletniej twórczości zespołu. Nie zabraknie najbardziej znanych i lubianych kompozycji z takich albumów jak The Serpent’s Egg, Aion i Into The Labyrinth oraz wielu innych.

źródło: Charm Music Polska

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.