Menu

Elizabeth Fraser - niebiański głos Cocteau Twins - wraca po 13 latach!

Elizabeth Fraser - niebiański głos Cocteau Twins - wraca po 13 latach!
© Ben Part
Wokalistka Elizabeth Fraser (COCTEAU TWINS) i perkusista Damon Reece (MASSIVE ATTACK) ujawnili swój najnowszy projekt - Sun's Signature - zachwycającą EP-kę z pięcioma utworami, która 18 czerwca ukaże się nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a kilka tygodni później, w lipcu, ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie ogłoszona wkrótce). Życiowi i muzyczni partnerzy podzielili się z nami niezwykłym utworem "Golden Air", któremu towarzyszy wizualizacja. Jest to pierwszy utwór Elizabeth Fraser od 13 lat!

Elizabeth Fraser, niezapomniany, niebiański głos Cocteau Twins i This Mortal Coil w utworze "Song to the Siren", znana na całym świecie także dzięki swojemu wokalnemu wkładowi w przełomowy album Massive Attack "Mezzanine", a zwłaszcza w ich największy przebój "Teardrop".

Damon Reece, wieloletni perkusista gigantów politycznego art-rocka, Massive Attack, w latach 90. udzielał się także w Spiritualized i Echo and the Bunnymen. Nagrywał i występował także z Baxterem Dury, Goldfrapp, The Flies i Butch Vig's 5 Billion in Diamonds oraz wieloma innymi zespołami.

Piosenki zawarte na "Sun's Signature" krążyły w tle życia Fraser i Reece'a w jakiejś formie od ponad 20 lat - od czasu rozpadu Cocteau Twins w 1997 roku. Niezwykle wyrafinowane, a jednocześnie pierwotne - stanowią całkowicie oryginalną, fascynującą i bujną kolekcję utworów, która powstała w trakcie podróży przez życie i muzykę, jak z Alicji w Krainie Czarów.

Pomysł na Sun's Signature zrodził się z zaproszenia ANOHNI w 2012 roku, która zaprosiła Fraser i Reece'a do wzięcia udziału w słynnym festiwalu Meltdown w Royal Festival Hall. To właśnie tam zadebiutowały zalążki tych piosenek, a występ ten ostatecznie ugruntował ich przekonanie o słuszności tego projektu. Od tego czasu Fraser koncertowała w ramach ostatniej światowej trasy Mezzanine XXI z Massive Attack, a także użyczała swojego głosu w wielu eklektycznych projektach, takich jak "Cannibal" Jonsi (Sigur Ros), "The Moon Shines Bright" Sama Lee i "Tales From The Trash Stratum" Oneohtrix Point Never. Pisząc i nagrywając razem, Elizabeth i Damon stworzyli również ścieżkę dźwiękową do miniserialu telewizyjnego Grahama Duffa "The Nightmare World of H.G. Wells".

źródło: PIAS

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.