Menu

The Kooks: nowy singiel „Jesse James”!

The Kooks: nowy singiel „Jesse James”!
Fot.: Paul Johnson / Say Goodnight Films
The Kooks zaprezentowali utwór „Jesse James” zapowiadający ich nowy album. W klipie do utworu wystąpiła modelka Lottie Moss.

Pionierzy brytyjskiego indie popu, zespół The Kooks, zapowiedzieli premierę swojego szóstego albumu studyjnego na 22 lipca. Zabarwiona elektronicznie, świeżo brzmiąca płyta zatytułowana będzie „10 Tracks To Echo In The Dark”. Świeże jest też podejście do wydania albumu - nagrany materiał ukaże się w porcjach; najpierw będą to dwie EP-ki, a potem pełen z album zawierający jeszcze więcej nowych utworów.

Po wydaniu albumu „Let’s Go Sunshine” w 2018 zespół odbył światową trasę koncertową i zagrał na festiwalach w całej Europie. Boom na streaming otworzył The Kooks na nową publiczność, młodych fanów, którzy pokochali ich charakterystyczne brzmienie i nie mogli się doczekać, aby zobaczyć ich na żywo.

Luke Pritchard, lider zespołu, chciał odpocząć od napiętego harmonogramu trasy koncertowej, ale zamiast tego znalazł się z powrotem w pracy, w Berlinie, mecce artystów z całego świata. Pritchard poruszał się w tych kręgach, spotykając kreatywnych ludzi, z którymi pracował nad szóstym albumem The Kooks zatytułowanym „10 Tracks To Echo In The Dark”. „Zacząłem jeździć do Berlina na trzy lub cztery. Jesteśmy zespołem europejskim i tak bardzo kochamy Europę, więc chcieliśmy utrzymać to połączenie, mimo Brexitu”, opowiada Luke. Środowisko szybko zaczęło działać swoją magią. „Wielu autorów piosenek znalazło schronienie w Berlinie”, mówi. „To wolne miejsce, nie pochłonięte tak bardzo komercją. Szukałem czegoś bardziej surowego, minimalistycznego. To było „TO” miejsce.”

Proszę o informację czy singiel „Jesse James” będzie grany w Waszej stacji w audycjach autorskich lub na playliście.

Jeśli jesteście zainteresowani wywiadem, recenzją lub dodatkowymi materiałami proszę o kontakt.źródło: MYSTIC PRODUCTION

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.