Menu

KEITH RICHARDS "Main Offender" (Wydanie Specjalne z okazji 30. lecia albumu)

KEITH RICHARDS "Main Offender" (Wydanie Specjalne z okazji 30. lecia albumu)
Keith Richards wydaje limitowany super-deluxe box set swojej drugiej solowej płyty Main Offender. Ukaże się on już 18 marca dzięki BMG i zawierać będzie między innymi nie wydane do tej pory utwory z koncertu z 1992 roku ‘Winos Live In London ‘92’, zarejestrowanego w The Town & Country Club, Kentish Town.

Wydanie zawiera 88 stronicową książeczkę z nigdy niepublikowanymi zdjęciami, reprodukcje z m.in. odręcznie pisanymi tekstami utworów, reprint eseju z oryginalnego wydania, a także kopertę z replikami materiałów promocyjnych z trasy koncertowej (pochodzących z archiwów Keitha) oraz wiele więcej.

Main Offender to kolejny, po zeszłorocznym Live At The Hollywood Palladium i Talk Is Cheap z 2019 roku, album z dyskografii Keitha Richardsa, który doczeka się swojej reedycji w formie super deluxe box setu.

Album wydany był w 1992 roku, cztery lata po Talk Is Cheap i nagrany przez członków grupy X-Pensive Winos: perkusistę i wieloletniego współpracownika Steve’ego Jordan’a (który ostatnio grał na perkusji na trasie The Rolling Stones w 2021 roku), gitarzystę Waddy’ego Wachtel’a, basistę Charley’a Drayton’a, klawiszowca Ivan’a Neville’a, wokalistkę Sarę Dash oraz wokalistów towarzyszących: Bernard’a Fowler’a i Babbi’ego Floyd’a.

Pośród 10 utworów, które znalazły się na płycie Main Offender, znajdują się urzekające single: ‘Wicked As It Seems’, ‘Eileen’ i ‘Hate It When You Leave’. Za produkcję albumu odpowiedzialny był sam Keith Richards oraz Waddy Wachtel i Steve Jordan. Bonusowy album z koncertem został zmixowany i wyprodukowany przez Jordana.

Keith mówi:

“To drugi raz kiedy The Winos się rozwijają i jeśli bym mógł to trzymałbym ten zespół razem tak długo jak to tylko możliwe, to jedna z najlepszych grup na świecie jakie istniały. Jej potencjał dopiero zaczyna się tu ujawniać.

Gdybym nie wziął The Winos na trasę, ta płyta byłaby pewnie zupełnie inna.

Starałem się uniknąć poszukiwania jakiegoś głębszego sensu na tych nagraniach, bo uważam że nutka tajemniczości i dwuznaczności sprawiają że zaczynasz myśleć i to jest coś o wiele mocniejszego niż machanie palcem i mówienie ‘wiem co on mówi, rób to, nie rób tego’. Jeśli jesteś muzykiem to cisza jest Twoim płótnem i nigdy nie chcesz jej całkowicie zapełnić…

A jednym z najciekawszych fragmentów muzyki jest ten kiedy nie grasz.”

Nowe wydanie albumu Main Offender w formule boxsetu zawiera też kolekcjonerskie pudełko - opakowanie, które jest ręcznie numerowane i stanowi reprodukcję oryginalnego wydania w postaci portretu. W środku znajduje się między innymi pięknie wydana książeczka okładkowa oraz album wytłoczony na wielokolorowym, zadymionym winylu.

Wydania Main Offender w wersjach winylowych i CD mają nowy mastering, wykonany pod okiem ich oryginalnego producenta i członka zespołu & X-Pensive Wino - Steve'ego Jordan’a. Dodatkowy album Winos Live in London ’92 daje możliwość przeniesienia się w czasie i wysłuchania publikowanych pierwszy raz utworów nagranych na żywo - są to m.in. “Eileen”, “Hate It When you Leave”, “Happy” i wiele innych.

Super Deluxe Box Set zawiera:

● 180g wielokolorowy zadymiony winy oraz CD ze zremasterowanym album
● Niepublikowany do tej pory koncert Winos Live In London ‘92 na 180g podwójnym winylu i CD
● Remaster wszystkich nagrań zrealizowany pod okiem oryginalnego producenta płyty i czlonka grupy & X-Pensive Winos, Steve’ego Jordan’a
● 88-stronicowa, oprawiona w skórę książeczka okładkowa z nigdy nie publikowanymi zdjęciami i ręcznie pisanymi przez Keitha tekstami
● Materiały promocyjne z trasy Main Offender: kostka do gry na gitarze, naklejka, plakat i wiele więcej!

Dostępne są również wersje: 2CD Mediabook, Limitowane wydanie z 2 czerwonym 180g winylem, 1 winyl 180 g, 1CD Digipack oraz portale streamingowe.

Przedsprzedaż możliwa pod tym linkiem

‘Main Offender’ Lista utworów:
1. 999
2. Wicked As It Seems
3. Eileen
4. Words Of Wonder
5. Yap Yap
6. Bodytalks
7. Hate It When You Leave
8. Runnin’ Too Deep
9. Will But You Won’t
10. Demon

‘Winos Live In London ‘92’ Lista utworów:
1. Take It So Hard
2. 999
3. Wicked As It Seems
4. How I Wish
5. Gimme Shelter
6. Hate It When You Leave
7. Before They Make Me Run
8. Eileen
9. Will But You Won’t
10. Bodytalks
11. Happy
12. Whip It Up

www.keithrichards.com

źródło: BMG

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.