Menu

DAMON ALBARN PREZENTUJE "PARTICLES" TRZECI SINGIEL Z NADCHODZĄCEJ SOLOWEJ PŁYTY

DAMON ALBARN PREZENTUJE "PARTICLES" TRZECI SINGIEL Z NADCHODZĄCEJ SOLOWEJ PŁYTY
fot. press
Dzisiaj ukazał się „Particles”, trzeci singiel zwiastujący solowy album Damona Albarna „The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows”, który ukaże się 12 listopada nakładem Transgressive Records.


„Particles” to podnoszący na duchu utwór zamykający płytę, który powstał w wyniku przypadkowej konwersacji Albarna ze współpasażerem w samolocie lecącym do Reykjaviku. Rozmowa dotyczyła wstrząsu jaki wywołała pandemi i oraz refleksji, że ten stan rzeczy nie będzie wiecznie trwać, ponieważ pokój zawsze zwycięża.

Z okazji premiery utworu, drugi z serii specjalnych filmów zatytułowanych „Sublime Boulevards - Performance Films” jest dostępny od dziś na YouTube.


"The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows” to nowy album studyjny Damona Albarna, który ukaże się 12 listopada 2021 r. nakładem Transgressive Records. Pierwotnie miał być orkiestrowym utworem zainspirowanym krajobrazami Islandii, w 2020 r. Albarn powrócił do tworzenia muzyki w trakcie lockdownu i rozwinął dzieło do 11 utworów, które eksplorują tematy kruchości, utraty, wyłaniania się i odrodzenia. Rezultatem jest panoramiczna kolekcja piosenek, w których Albarn występuje jako narrator historii. Tytuł albumu został zaczerpnięty z wiersza Johna Clare'a „Miłość i pamięć”.

W karierze Albarna, który nieustannie dokonuje muzycznych zmian i eksploracji, płyta odkrywa coraz to nowe obszary, w których ekspansywne orkiestrowe aranżacje łączą się z intymnymi melodiami, a wszystko to w oprawie jednych z najbardziej przejmujących wokalnych popisów Albarna. Podobnie jak piękno i chaos naturalnego świata, do którego została stworzona ścieżka dźwiękowa, "The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows" żywo dokumentuje emocjonalne wzloty i upadki ludzkiej kondycji, we wszystkich jej skrajnościach, służąc jako wzbogacający duszę dokument naszych czasów.


Obok wydania cyfrowego, album będzie dostępny w limitowanej edycja na winylach, a także na CD i kasecie. Ukaże się również wersja deluxe, w formie książki z dodatkowymi fotografiami, oryginalnymi zeskanowanymi tekstami i grafikami Damona wraz z białą wersją winylową albumu, wysokiej jakości plikiem cyfrowym i bonusowym 7" zawierającym ekskluzywny utwór z sesji nagraniowych.

Damon Albarn jest wokalistą, songwriterem, producentem i kompozytorem, którego eklektyczny styl muzyczny i wnikliwe teksty uczyniły go jednym z najbardziej wpływowych i niezmiennie interesujących muzyków w Wielkiej Brytanii.

Założycie zespołów Blur, Gorillaz i The Good, The Bad & The Queen, jest laureatem sześciu nagród Brits, dwóch nagród Ivor Novello i nagrody Grammy.

Poza Blur i Gorillaz, Albarn ma na swoim koncie wiele innych wydawnictw, w tym Mali Music (2002), The Good The Bad and The Queen (2006), Monkey: Journey to the West (2007), Kinshasa One Two (2011), Rocket Juice & The Moon (2012), Dr Dee (2012), Africa Express Presents: Maison Des Jeunes (2013), Africa Express Presents: The Orchestra of Syrian Musicians (2016), Merrie Land (2018), Africa Express Presents: Egoli (2019), a także jego nominowany do nagrody Mercury Award debiutancki solowy album Everyday Robots (2014).

Oto tracklista:

The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows
The Cormorant
Royal Morning Blue
Combustion
Daft Wader
Darkness To Light
Esja
The Tower Of Montevideo
Giraffe Trumpet Sea
10.Polaris
11.Particles

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.