Menu

Iron Maiden przedstawia pierwszy nowy utwór od 6 lat!

Iron Maiden przedstawia pierwszy nowy utwór od 6 lat!
Po tygodniach internetowych spekulacji, Iron Maiden przedstawiają pierwszy nowy utwór od 6 lat wraz ze spektakularnym, animowanym wideo!

Pracownicy studiów Pixar i BlinkInk z pomocą swego dream teamu stworzyli sześciominutową wizualną ucztę z najnowszym, trójwymiarowym wcieleniem Eddiego


Iron Maiden prezentują nowe nagranie zatytułowane "The Writing On The Wall" wraz towarzyszącym mu klipem. Utwór napisał gitarzysta kapeli, Adrian Smith oraz wokalista, Bruce Dickinson. Za produkcję odpowiadają Kevin Shirley oraz basista i założyciel Iron Maiden, Steve Harris.
Pomysłodawcą klipu jest Dickinson, który swą wizję zrealizował z pomocą nagradzanych twórców z wytwórni Pixara, a prywatnie fanów Iron Maiden - Marka Andrewsa i Andrew Gordona. Panowie mają ponad 50 lat doświadczenia w animacji i prace przy takich znakomitych filmach jak "Iniemamocni", "Ratatuj", "Merida Waleczna", "Potwory i spółka" czy "Gdzie jest Nemo?". Projekt powstał w londyńskim studiu animacji BlinkInk, które znane jest pracy dla takich marek jak Adidas czy Coca-Cola.

Reżyser Nicos Livesey z BlinkInk, kolejny fan Maidenów, w pełni zrozumiał wizję Dickinsona, doprowadzając do powstania nowego wcielenia Eddiego w trójwymiarowej formie.

"Miałem dość jasną koncepcję wizualizacji do tej piosenki i kiedy przez Zooma spotkałem się z Markiem i Andrew, szybko zdałem sobie sprawę, że nadajemy na tych samych falach. Było jeszcze lepiej, kiedy dołączył do nas Nicos i jego młoda ekipa z BlinkInk. Nasze cotygodniowe calle to była w równym stopniu kreatywna praca, co dobra zabawa. Jestem bardzo dumny z tego teledysku. W zasadzie wyszedł nam minifilm. Wiedziałem, że się uda, kiedy Mark pokazał mi szkic scenariusza i storyboardy. Czułem, że razem stworzymy coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że fani się z nami zgodzą. Prawdę mówiąc, to wideo stworzyli właśnie fani Maiden" - powiedział Bruce Dickinson.

"Szybko udało nam się przygotować ekspertyzę, a ludzie dosłownie dobijali się do mych drzwi, żeby pracować przy teledysku Maidenów. Zaangażowaliśmy ponad 60 osób z 13 krajów, jak Brazylia, Francja, Rumunia czy USA. Każdy dodał coś od siebie i każdy włożył całe serce, pasję i zrozumienie klimatu kapeli. To był prawdziwy dream team, którym miałem zaszczyt zarządzać" - dodał reżyser, Nicos Livesey

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.