Menu

Trupa Trupa ogłasza nowy teledysk do „Fitzcarraldo” Zespół zapowiada także nowy album i trasę koncertową!

Trupa Trupa ogłasza nowy teledysk do „Fitzcarraldo” Zespół zapowiada także nowy album i trasę koncertową!
fot. press
Trupa Trupa zakończyła właśnie prace nad nowym albumem, który ukaże się 11 lutego 2022 w wytwórni Glitterbeat Records (Europa), Lovitt Records (Stany Zjednoczone) i w Antenie Krzyku. Zespół wyda swój pierwszy singiel z nadchodzącego albumu w listopadzie tego roku, ale w międzyczasie prezentuje nowy teledysk, z ostatniej EPki „I’ll Find” do utworu „Fitzcarraldo”. Utwór ten trafił do zestawienia "Best New Music" magazynu Times: "Beautiful, dreamlike tribute to the German film director Werner Herzog’s epic masterwork". Steve Lamacq na antenie BBC powiedział o "Fitzcarraldo": "It takes you somewhere without really going anywhere.".

Teledysk do „Fitzcarraldo” to pierwsze wideo koncertowe w historii zespołu. Klip bazuje na ujęciach z ostatniej amerykańskiej trasy koncertowej TT. Premiera koncertowego teledysku do „Fitzcarraldo” to również zapowiedź tras koncertowych w 2022 roku. W przyszłym roku Trupa Trupa wyruszy w trasę po Europie i Stanach Zjednoczonych w barwach agencji ATC Live i agencji Wasserman Music.

Reżyser Aleksander Makowski o „Fitzcarraldo”: "Ujęcia, które znalazły się w teledysku nakręciłem towarzysząc zespołowi w ich trasie koncertowej po USA. Moje wspomnienia z tego czasu są bardzo mgliste - podczas podróży przez większość czasu nie mogłem dojść do siebie - byłem wiecznie niewyspany i przeziębiony. Nie pamiętam momentu rejestracji większości z tych zdjęć. Na swój sposób to wideo jest dziełem mojej podświadomości, a ponowne oglądanie tych widoków sprawia, że czuję się jak gdybym oglądał swój sen."

Aleksander Makowski (1990) - twórca multidyscyplinarny pochodzący z Warszawy. W jego obszarze zainteresowań i pracy znajdują się reżyseria ruchomych obrazów, tworzenie animacji, projektowanie graficzne oraz muzyka. Absolwent wydziału grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

źródło: Trupa Trupa

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.