Menu

Tangerine Dream już niebawem w Polsce!

Tangerine Dream już niebawem w Polsce!
Tangerine Dream wywarło fundamentalny wpływ na muzykę elektroniczną od czasu, gdy Edgar Froese założył zespół w Berlinie Zachodnim w 1967 roku, dając podwalinydla wielu gatunków muzyki elektronicznej, w tym ambient i new age, inspirując muzyków i twórców innych form sztuki.


Grupa otrzymała siedem nominacji do nagrody Grammy, napisała ponad 100 albumów studyjnych, opracowała rozpoznawalną muzykę instrumentalną opartą na syntezatorach, inspirowaną medytacyjnym doświadczeniem muzycznym, które zyskało rozgłos w latach 70. i 80. Dziś, kiedy to kultura popularna odkrywa na nowo syntezatory i sekwencery, Tangerine Dream to ekscytująca mieszanka rocka i elektroniki.


„The Quantum Years" to album rozpoczynający nową erę w historii Tangerine Drem, który początkowo był koncepcją i serią szkiców muzycznych Froese, zanim zmarł w 2015 roku. Pozostali członkowie zespołu: Thorsten Quaeschning, Ulrich Schnauss i Hoshiko Yamane pracowali razem, aby zrealizować wizje Edgara oraz sprostać oczekiwaniom co do konceptualnego dzieła, które próbuje przełożyć filozofię kwantową na muzykę. Ten nowy kierunek w twórczości grupy zaowocował powstaniem albumu „Quantum Gate" w 2017 roku, który The Guardian określił jako ich „najciekawsze wydawnictwo od lat". Od tego albumu Tangerine Dream wydało 8 kolejnych projektów.


Miejsce: Park Sowińskiego
Data: 17 sierpnia 2021
Promotor: Agencja Follow The Step

www.followthestep.com

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.