Menu

PUBLIC SERVICE BROADCASTING POWRACA Z "BRIGHT MAGIC"

PUBLIC SERVICE BROADCASTING POWRACA Z "BRIGHT MAGIC"
fot. Alex Łąkę
Czwarty krążek Public Service Broadcasting, „Bright Magic”, ukaże się 24 września nakładem wytwórni Play It Again Sam. Album składający się z trzech części (Building A City / Building A Myth / Bright Magic), jest ich najbardziej ambitnym artystycznie przedsięwzięciem do tej pory. Przeniesie słuchacza do serca Europy i de facto stolicy, kulturalnej i politycznej metropolii, którą jest 'Hauptstadt' Republiki Federalnej Niemiec - czyli Berlina. Materiał na płytę został zarejestrowany w kultowym Hansa Tonstudio.

"W jakiś sposób czułem, że zrobienie tego jest nieuniknione" - wspomina J. Willgoose, Esq. "Myśl o fascynującym, sprzecznym i uwodzicielskim miejscu pulsowała w mojej głowie przez długi czas, jeszcze przed powstaniem „Every Valley”. Wiedziałem, że album będzie o mieście, jego historii i mitach, a ja miałem zamiar się tam przeprowadzić. Jest to więc dość osobista historia. Ten krążek stał się niejako albumem o przeprowadzce do Berlina by napisać album…” - dodaje.

Londyński zespół, w którego skład wchodzą J. Willgoose, Esq., perkusista Wrigglesworth, multiinstrumentalista JFAbraham i guru wizualizacji Mr. B, udostępnia dziś także swój nowy singiel, "People, Let's Dance", w którym wokalnie udziela się berliński muzyk, EERA. Zawierający gitarowy riff z utworu Depeche Mode "People Are People" i tytuł zaczerpnięty z rozdziału książki Rory'ego MacLeana "Berlin: Imagine A City", utwór otwiera drugą część albumu. Do kompozycji powstał teledysk wyreżyserowany przez Chloe Hayward.


Public Service Broadcasting już od ponad dekady "dają lekcję przeszłości poprzez muzykę przyszłości". Wydany w 2013 roku debiutancki album „Inform - Educate - Entertain” wykorzystywał archiwalne sample z Brytyjskiego Instytutu Filmowego jako audio-portale do Bitwy o Anglię, wejścia na szczyt Everestu i nie tylko. Dwa lata później, „The Race For Space” wykorzystał podobne metody, by wychwalać rywalizację supermocarstw i bohaterstwo na orbicie i na Księżycu. Wydany w 2017 r. krążek „Every Valley” był poruszającą eksploracją społeczności i pamięci poprzez wzlot i upadek brytyjskiego przemysłu węglowego. Album trafił na czwarte miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.


Oto tracklista "Bright Magic":


Der Sumpf (Sinfonie der Großstadt)
Im Licht
Der Rhythmus der Maschinen [ft. Blixa Bargeld]
People, Let's Dance [ft. EERA]
Blue Heaven [ft. Andreya Casablanca]
Gib mir das Licht [ft. EERA]
The Visitor
Lichtspiel I: Opus
Lichtspiel II: Schwarz Weiss Grau
Lichtspiel III: Symphonie Diagonale
Ich und die Stadt [ft. Nina Hoss]

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.