Menu

Royal Blood przedstawiają nowy singiel "Limbo"

Royal Blood przedstawiają nowy singiel "Limbo"
fot. press
Royal Blood podgrzewają atmosferę przed premierą trzeciego albumu "Typhoons", wydając dziś nowy singiel "Limbo". Numer jest następcą "Trouble's Coming" i "Typhoons", które zgromadziły już 36 milionów streamów.

Powrót zespołu z singlem "Trouble's Coming" odbił się szerokim echem i zapewnił grupie kolejne sukcesy, w tym nr 1. na amerykańskiej oraz kanadyjskiej radiowej liście radiowych przebojów. Piosenka pojawiła się też na prestiżowych listach przebojów, jak Rock This, Best New Tracks magazynu "NME" na Spotifyu oraz Rock Scene na Amazon Music.


W utworze "Limbo" Royal Blood jeszcze śmielej przekraczają granice gatunków, sięgając po ekstrema i przekuwając je w unikatowe, naturalne brzmienie. Dyskotekowe syntezatory w refrenie przeplatają się z mocarnym, pierwotnym rytmem zwrotek, by zderzyć się w kulminacyjnym finale. Nie ma wątpliwości, że duet stworzył coś zupełnie nowego, innego, pozostając jednak wiernym swym korzeniom.

- Nigdy dotąd nie byliśmy tak ambitni i dzicy - mówią muzycy. - Nie możemy się doczekać, byście wybrali się z nami gonić tego króliczka.

Zespół wykona "Limbo" podczas wirtualnego, kosmicznego show w ramach Bloxy Awards. Ceremonia odbędzie się 27 marca na platformie Roblox.

Limbo", "Typhoons" i "Trouble's Coming" dostępne są do pobrania dla wszystkich, którzy zamówią album w pre-orderze. Płyta ukaże się w formacie cyfrowym, na CD oraz winylu. W oficjalnym sklepie Royal Blood pojawi się limitowana do 8 tysięcy sztuk winylowa edycja deluxe. Niezależne sklepy płytowe sprzedawać będą wersję na kolorowym winylu.

Z "Typhoons" Royal Blood mają szansę osiągnąć największe sukcesy w karierze. Dwa poprzednie albumy duetu z miejsca trafiły na szczyt listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, rozchodząc się w 2 milionach egzemplarzy na całym świecie. Zespół zdobył BRIT Award dla Najlepszej brytyjskiej grupy, dwie statuetki "NME" oraz nagrodę magazynu "Kerrang!". Debiutancka płyta formacji została nominowana do Mercury Prize.

źródło: Warner Music Poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.