Menu

BALTHAZAR PREZENTUJE KOLEJNY ZWIASTUN NOWEJ PŁYTY

BALTHAZAR PREZENTUJE KOLEJNY ZWIASTUN NOWEJ PŁYTY
fot. Alexander Dhiet
W oczekiwaniu na premierę nowej płyty „Sand”, zespół Balthazar podzielił się kolejnym singlem „On A Roll”. Do utworu powstał klip.

„Piosenka i wideo opowiadają o powtarzającym się braku kontroli nad swoim życiem. Nawet jeśli przez chwilę wydaje ci się, że uciekniesz od swojego koła, to w pewnym momencie i tak lądujesz w tym samym miejscu. Odkrywasz, że zmiany nie zmieniły ani Ciebie ani ostatecznego wyniku” - tak o utworze mówi jeden z liderów zespołu Jinte Deprez.


Album "Sand" trafi na półki sklepowe 29 lutego nakładem wytwórni Play It Again Sam.


Niewątpliwie solowe projekty obydwu liderów grupy Jinte Pereza (J. Bernardt) i Maartena Devoldere (Warhaus) są katalizatorem nowego, mniej skrępowanego brzemienia.

„Tym razem wiele rzeczy robiliśmy po raz pierwszy. Nigdy wcześniej nie używaliśmy tylu sampli perkusyjnych czy syntezatorów basowych. To był ekscytujący krok do przodu” - mówi Maarten. „Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, musieliśmy pracować zdalnie, a nie w studiu. Dlatego pojawiło się tyle elementów elektronicznych” - dodaje Jinte.


„Sand” to album mniej obciążony melancholią przeszłości, podąża nowo odkrytą drogą, czego efektem jest najbardziej spójny materiał zespołu. Podkreśla niuanse miłości, straty i życia.


Na okładce albumu znajduje się dzieło znanej holenderskiej artystki Margiet Van Breevort, która specjalizuje w tworzeniu niezwykle realistycznych from. Rzeźba pierwotnie powstała na zlecenie kliniki medycznej w Holandii i jest jednym z wielu firmowych znaków artystki. Humunculus Loxodontus aka The One Who Waits, jak mówi Maarten, „oddaje emocje związane z oczekiwanem na wizytę u lekarza, ten moment, w którym jesteś jednocześnie świadomy, ale który wywołuje w tobie pewne poczucie dyskomfortu. Im więcej wiedzieliśmy o tej rzeźbie, tym bardziej pasowała nam do naszego albumu”. „Są pewne tematy, które przewijają się w każdym utworze na płycie - oczekiwanie, niepokój, niezdolność do bycia tu i teraz czy pokładanie nadziei w przyszłości. Jesteśmy obecnie na takim etapie, że musimy te wszystkie aspekty uwzględnić, dlatego zatytułowaliśmy naszą płytę „Sand” od życia przelewającego się przez palce jak piasek w klepsydrze” - dodaje Maarten.

Oto tracklista albumu "Sand":


1. Moment

2. Losers

3. On A Roll

4. I Want You

5. You Won’t Come Around

6. Linger On

7. Hourglass

8. Passing Through

9. Leaving Antwerp

10. Halfway

11. Powerless

źródło: PIAS

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.