Menu

MOGWAI POWRACA Z NOWYM WYDAWNICTWEM

MOGWAI  POWRACA Z NOWYM WYDAWNICTWEM
Zespól Mogwai ujawnił kolejny zwiastun muzyczny nadchodzącego krążka. Utwór nosi tytuł „Ritchie Sacramento”. Do kompozycji powstał teledysk wyreżyserowany przez Sama Wiehla, znanego ze współpracy z Landytron, Forest Swords czy domem mody Valentino.

„Tytuł „Ritchie Sacramento” powstał w wyniku nieporozumienia. Jeden z naszych przyjaciół błędnie wymówił imię i nazwisko japońskiego muzyka Ryuichi Sakamoto. Tekst został zainspirowany historią, którą Bob Nastanovich opowiedział o swoim przyjacielu i członku zespołu Davidzie Bermanie. Tę piosenkę dedykujemy przyjaciołom muzykom, którzy odeszli” - mówi Suart Braithwaite.

Krążek „As The Love Continues” ukaże się 19 lutego nakładem wytwórni Rock Action Records. Nowy materiał został zarejestrowany na początku tego roku pod czujnym okiem producenta Dave’a Fridmanna. Gościnnie pojawili się tacy artyści jak Atticus Ross (utwór „Midnight Flit”) oraz Colin Stetson (utwór „Pat Stains”). Nowy krążek pojawi się po 25 latach od wydania pierwszego singla zespołu „Tuner”/„Lower”.


Pierwotnie płyta miała zostać zarejestrowana w Ameryce, ale pandemia spowodował przeniesienie prac do Worcestershire z producentem Dave’em Fridmannem oddzielony oceanem. Ta pandemiczna rzeczywistość szybko stała się rutyną i kupiła zespołowi trochę więcej czasu. Z uwagi na brak możliwości występów na żywo, Stuart Braithwaite ma nadzieję, że muzyka zabierze słuchacza w inne miejsce niż to, w którym jest obecnie.

„As The Love Continues” to następca "Every Country's Sun" z 2017 roku, drugiego po „Rave Tapes” (2014 r.) albumu Mogwai plasującego się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. W międzyczasie zespół wydał retrospektywę "Central Belters" i współpracował z filmowcem Markiem Cousinsem przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do jego dokumentu "Atomic". Na początku tego roku grupa wydała soundtrack „ZeroZeroZero”, który był dostępny przez pierwszy tydzień wyłącznie na zasadzie pay-what-you-can (PWYC) za pośrednictwem platformy Bandcamp, przy czym połowa przychodów została przeznaczona na Help Musicians i NHS.

Oto tracklista albumu "As The Love Continues":


1. To The Bin My Friend, Tonight We Vacate Earth

2. Here We, Here We, Here We Go

3. Dry Fantasy

4. Ritchie Sacramento

5. Drive The Nail

6. Fuck Off Money

7. Ceiling Granny

8. Midnight Flit

9. Pat Stains

10. Supposedly, We Were Nightmares

11. It's What I Want To Do, Mum

źródło: PIAS

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.