Menu

Po 11 latach wydawniczej przerwy powracają pionierzy atmosferycznego black/gothic metalu - zespół DARZAMAT!

Po 11 latach wydawniczej przerwy powracają pionierzy atmosferycznego black/gothic metalu - zespół DARZAMAT!
fot. Jeremi Astaszow
Z nieukrywaną przyjemnością ogłaszamy, że jesienią bieżącego roku - 18 listopada 2020 roku ukaże się długo wyczekiwany studyjny album polskiego zespołu DARZAMAT. Jego tytuł to A Philosopher at the End of the Universe i będzie zawierał 9 premierowych kompozycji.

Album wyprodukowany w znakomitym, krakowskim studio Gorycki & Sznyterman, przez Jarka "Jaro" Barana, jednego z najbardziej utytułowanych polskich producentów muzycznych. Przed-produkcja została wykonana w Londynie przy udziale Maurycego "Mausera" Stefanowicza, znanego z takich zespołów jak Vader, Dies Irae czy Unsun.

Koncept albumu uchwycony w nietuzinkowej idei filozoficzno-lirycznej. Do płyty został także dołączony fragment opowiadania rodem z klasycznej powieści gotyckiej, napisanego przez wokalistę i lidera zespołu, Rafała "Flaurosa" Górala wraz z jego przyjacielem poetą, prozaikiem i lingwistą Jesionem Kowalem.

Sesja zdjęciowa została wykonana przez Jeremiego Astaszowa z Astashow Studio oraz przy współudziale teatru ognia Nam-Tara. Płytę promuje teledysk do tytułowego utworu A Philosopher at the End of the Universe https://youtu.be/bT6kPy_qXZc

źródło: Piotr Sztaniec

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.