Menu

Projekt muzyczny Wojtka Jabłońskiego z KULTu

Projekt muzyczny Wojtka Jabłońskiego z KULTu
fot. press
Wojtek Jabłoński gitarzysta zespołu KULT, a także współkompozytor płyty KAZIK „Zaraza”, o której w tym roku było wyjątkowo głośno czy piosenki promującej film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", wypuszcza właśnie pierwszą edycję swojego autorskiego projektu muzycznego „iWojtek”.

Jego ideą jest przede wszystkim promocja zdolnych wokalistów, którzy w większości nie są znani szerszej publiczności i nie mieli dotychczas szansy na pracę w profesjonalnym studiu nagraniowym pod okiem doświadczonego producenta muzycznego w roli mentora. Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym.

Do współpracy przy projekcie Wojtek zaprosił 10 wokalistów, spośród ponad 300 otrzymanych zgłoszeń. Każda z osób nagrała swój singiel, do którego muzykę stworzył Jabłoński grając na gitarze, basie i perkusji. Współpracował także z Konradem Wantrychem (nowym klawiszowcem KULTu) przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego. Wojtka cechuje umiłowanie do żywych instrumentów, stąd w piosenkach nie ma ani jednej, komputerowo wytworzonej nuty.

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Wojtek Jabłoński był kojarzony. Jak sam mówi, dla niego dużym testem było granie w innym stylu niż lubiany i znany mu rock.

Pierwszy utwór jest już w sieci - „Witam Każdy dzień” by Wiktoria Zełep https://youtu.be/7PSdrS5cuEQ

Kolejne piosenki wypuszczane będą w odstępach dwu-trzy tygodniowych. Single będą wkrótce dostępne także w streamingu.

Aktualności dotyczące projektu na:
FB https://www.facebook.com/GoodVibeProduction
Insta https://www.instagram.com/Good.Vibe.Production/

Wokaliści w kolejności alfabetycznej: Alex Magiera, Basia Kuhn, Daniel Bruhl, Domi M., Ewa Janiszewska, Julia Kordylak, Miss Aicha, Ola Duda, Radek Staryńszczak, Wiktoria Zełep.

źródło: Agnieszka Wąsowska

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.