Menu

Albumy Cool Kids of Death w serwisach streamingowych 24 lipca 2020

Albumy Cool Kids of Death w serwisach streamingowych 24 lipca 2020
Po raz pierwszy mamy pełny dostęp do cyfrowych wersji albumów zespołu.

Zespół Cool Kids of Death powstał w roku 2001 w Łodzi w składzie: Krzysztof Ostrowski (wokal), Kuba Wandachowicz (gitara basowa), Marcin Kowalski (gitara), Jacek Frąś (perkusja), Kamil Łazikowski (klawisze) i Wojciech Michalec (gitara). Nazwa grupy zaczerpnięta została z tytułu piosenki brytyjskiej grupy Saint Etienne. Zadebiutowali singlem "Uważaj" który zdobył uznanie fanów. Drugi singiel "Butelki z benzyną i kamienie" spowodował, że chłopaki okrzyknięci zostali "najbardziej buntowniczą grupą na polskiej scenie muzycznej".
Artykuł Kuby Wandachowicza „Generacja Nic” opublikowany w jednej z ogólnopolskich gazet stal się manifestem dla młodych ludzi a grupa zyskała opinię „głosu zbuntowanego młodego pokolenia”.
Cool Kids Of Death

Debiutancki album "Cool Kids Of Death ukazał się w legendarnym wydawnictwie Sissy Records. Album został doskonale przyjęty przez krytykę i słuchaczy a zespół otrzymał nagrodę na festiwalu Yach Films oraz dwie nominacje do Fryderyków. Powstały również cztery teledyski a grupa ruszyła w trasę koncertową.
Rok później ukazała się druga płyta grupy zatytułowana "Cool Kids of Death 2". Po sukcesach na rynku krajowym w 2004 roku ukazała się ich pierwsza anglojęzyczna płyta wydana na zachodzie Europy. Album zawierał utwory z płyt "C.K.O.D." i "C.K.O.D.2" oraz jedną nową piosenkę.
Rok 2006 przyniósł trzeci studyjny album formacji zatytułowany "2006". Nagrany i wyprodukowany w Niemczech album promował singiel „Spaliny”. Trzynaście utworów, które znalazły się na płycie nawiązywały do twórczości Joy Division czy The Cure.
W 2008 roku w domowych studiach zespół nagrał kolejny album zatytułowany „Afterparty”. Singlem promującym wydawnictwo był utwór "Nagle zapomnieć wszystko". W tym samym roku ukazał się materiał z remixami zatytułowany „Ytraprefta” (dostępny tylko na winylu) oraz w 2009 roku album „Ytraprefta 2”
Piąty album studyjny grupy zatytułowany „Plan ewakuacji” ukazał się w 2011 roku, promował go singiel tytułowy, do którego powstał teledysk.
Do dyskografii zespołu dołączyły również albumy koncertowe „Koncert/Off Festival/08.08.2009” oraz „English Version – Live”.
Wszystkie te albumy stanowiące dyskografię grupy już od dziś znajdą się na wszystkich platformach cyfrowych. Fani C.K.O.D po raz pierwszy otrzymają pełny dostęp do cyfrowych wersji albumów studyjnych, koncertowych i remixów zespołu.
„Digitalizacja muzycznego dorobku Cool Kids of Death to kolejny krok do ułatwienia dostępu do muzyki generującej wspomnienia i emocje. Dorobek jednej z najważniejszych alternatywnych formacji na polskiej scenie muzycznej pojawił się w wirtualnej przestrzeni, która powstała dla wszystkich ceniących sobie łatwy dostęp do legalnych nagrań w wysokiej jakości” - powiedział Paweł Zienkiewicz z Sony Music. „Jesteśmy dumni z muzycznego dorobku Cool Kids of Death oraz ich wkładu w szeroko pojętą polską, nie tylko muzyczną kulturę”

źródło: Sony Music Poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.