Menu

SMITH & BURROWS POWRACAJĄ Z NOWYM SINGLEM

SMITH & BURROWS POWRACAJĄ Z NOWYM SINGLEM
fot. press
Mija prawie dziewięć lat od pierwszego wspólnego projektu „Funny Looking Angels” Smitha & Burrowsa, stworzonego na strychu latem 2011 r. w Hammersmith. Po długiej przerwie muzycy postanowili wznowić kolaborację i dzisiaj prezentują pierwszy efekt ich współpracy „All The Best Moves”. Utwór miał swoją premierę wczoraj na antenie radia BBC Radio Two w programie Jo’ego Whiley’a.

„All The Best Moves” jest o "o chęci pozostania w swoim własnym, bezpiecznym świecie. Jednocześnie odczuwając lęk przed tym, co jest na zewnątrz, doświadczając trochę smutku i samotności” - mówi Tom Smith.

Nagrany podczas lockdownu teledysk przedstawia Smitha i Burrowsa w monochromatycznym obrazie, tańczących do kamery. Klip nawiązuje do wizji Smitha o postaci, która "wykonuje niesamowite ruchy taneczne, ale w samotności, nigdy nikogo innego nie pokazując”.


Przygoda, która rozpoczęła się 9 lat temu, od spotkań dwóch kumpli przy piwie w domowym studiu, zaowocowała długogrającym albumem o tematyce bożonarodzeniowej oraz intensywną trasą koncertową zimą 2012 r.

"Zawsze naszym zamiarem było wydanie płyty z całkowicie oryginalnym materiałem, który nie jest związany z konkretną porą roku! To trwało dłużej niż chcieliśmy, ale oto jesteśmy.”

Ten okres przejściowy był bardzo pracowity dla obydwu muzyków. Tom Smith wraz ze swoim zespołem Editors zdobywał kolejne szczyty list najlepiej sprzedających się albumów w Europie, zyskując coraz większą popularność. Burrows tymczasem wydał parę solowych krążków oraz współpracował nad powstawaniem ścieżki dźwiękowej do filmu „The Snowman” oraz „The Snowdog”. W zeszłym roku ukazał się jego soundtrack do głośnego serialu Netflixa „After Life” z Rickym Gervaisem w roli głównej.

Oprócz tego, para kontynuowała swoją przyjaźń i po cichu wymieniała się pomysłami, spędzając dni w domowym studiu Smitha, rozwijając razem pomysły w piosenki. Powstałe dema, jak mówi Smith, w końcu "zabrały nas do Franklin, Tennessee, by podjąć współpracę z Jacquirem Kingiem (Tom Waits, Kings of Leon, Norah Jones). Było niebywale gorąco. Graliśmy na vintage’owych gitarach, jedliśmy smażonego kurczaka i piliśmy whisky, na którą nas nie stać”.

„All The Best Moves” to pierwszy muzyczny zwiastun tych sesji.

żródło: PIAS

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.