Menu

JONATHAN WILSON ZAPOWIADA NOWY ALBUM

JONATHAN WILSON  ZAPOWIADA NOWY ALBUM
Jonathan Wilson ogłosił szczegóły premiery najnowszego krążka „Dixie Blur”. Album trafi do sprzedaży 6 marca nakładem wytwórni Bella Union. Uznany artysta, multiinstrumentalista i producent (Father John Misty, Laura Marling, Dawes) spędził większość 2017 i 2018 r. w trasie z Rogerem Watersem pełniąc funkcję dyrektora muzycznego, grając na gitarze oraz śpiewając partie Davida Gilmoura. Po dość intensywnym koncertowym okresie Jonathan porzucił dom i studio w Los Angeles i wyruszył w podróż do Nashville, aby rozpocząć pracę nad nowym projektem z grupą utalentowanych muzyków oraz współproducentem Patem Sansonem z zespołu Wilco. Najnowsze dzieło Wilsona to najbardziej osobisty materiał jaki do tej pory napisał artysta.


„Korean Tea” to kolejny zwiastuny krążka.


15 lat temu Jonathan przeniósł się z rodzinnej Karoliny Północnej do Los Angeles, gdzie dość szybko stał się integralną częścią tamtejszej muzycznej społeczności i zyskał szacunek jako artysta i producent. To właśnie w LA powstały jego trzy krążki - „Gentle Spirit” (2011 r.), „Fanfare” (2013 r.) oraz „Rare Birds” (2018 r.).


Dla „Dixie Blur” wybrał zupełnie inną drogę. Utwory na płycie nawiązują do jego południowych korzeni, zarówno muzycznie jak i personalnie. Nowy materiał został zarejestrowany w legendarnym Sound Emporium Studio we współpracy z wyjątkowymi muzykami takimi jak: Mark O’Connor (skrzypce), Kenny Vaughan (gitara) Dennis Crouch (gitara basowa), Russ Pahl (gitara pedal steel), Jim Hoke (harmonijka), Jon Radford (perkusja) oraz Drew Erickson (klawisze). Za miks utworów odpowiedzialny jest sam Jonathan.

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.