Menu

"BLACK GOLD" EDITORS W REMIKSIE ZAMILSKIEJ

"BLACK GOLD" EDITORS W REMIKSIE ZAMILSKIEJ
fot. Nadar Kander
Produkcje ZAMILSKIEJ z pogranicza techno, noise i elektroniki uznawane za trudne do skategoryzowania zwróciły uwagę samego Iggy’ego Popa, Mary Anne Hobbs oraz Toma Ravenscrofta z BBC 6MUSIC. Zdobywczyni nagrody Digital Dragons oraz właścicielka Untuned Records zremiksowała utwór „Black Gold”, pochodzący z ostatniego albumu Editors. „Black Gold” w interpretacji Zamilskiej nadaje kompozycji nową jakość.

Utwór pochodzi z wydanego pod koniec października albumu o tym samym tytule. Płyta ukazała się 25 października nakładem wytwórni Play It Again Sam. Album zawiera 13 wyselekcjonowanych utworów pochodzących z sześciu studyjnych krążków oraz 3 nowe kompozycje: „Upside Down”, „Frankenstein” oraz „Black Gold”. Za szatę graficzną płyty odpowiedzialny jest Tom Hingston (Massive Attack, The Chemical Brothers, The Rolling Stones), a zdjęcie wykonał wielokrotnie nagradzany fotograf Nadav Kander. Wydawnictwo jest dostępne w wersji deluxe (2CD, w tym płyta „Distance: The Acoustic Recrodings” z akustycznymi nagraniami wybranych kompozycji z repertuaru zespołu). Za produkcję materiału odpowiedzialny jest zdobywca nagrody Grammy Garrett „Jacknife” Lee (U2, Snow Patrol, R.E.M., The Killers).

Od powstania zespól przebył daleką drogę. Po udanym debiucie „The Black Room” nominowanym do prestiżowej nagrody Mercury Prize, grupa nagrała album „An End Has A Start”, który trafił na sam szczyt najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. „In This Light And On This Evening” pokrył się platyną, a „The Weight Of Your Love” był pierwszym krążkiem w nowym, powiększonym składzie. W 2015 r. na półki sklepowe trafił klimatyczny „In Dream”, a trzy lata później elektroniczny „Violence”. Płyty Editors sprzedały się w nakładzie ponad 2,5 mln sztuk na całym świecie. To zespół, który nie stoi w miejscu, ciągle poszukuje, eksploruje, rozwija się. To klucz do ich sukcesu. Zawdzięczają go również wiernym fanom zarówno w swoim rodzimym kraju jaki i za granicą. Ich pozycję niewątpliwie ugruntowały liczne trasy koncertowe oraz obecność na scenach najbardziej prestiżowych festiwali na całym świecie.

W 2020 roku formacja zawita do Polski i zagra dwa koncerty:

04.02 Kraków, Klub Studio
05.02 Warszawa, Torwar

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.