Menu

Wiemy, kto wystąpi przed The National w Warszawie

Wiemy, kto wystąpi przed The National w Warszawie
Misia Furtak, wokalistka, basistka, kompozytorka i autorka tekstów, pojawi się jako support przed jedynym koncertem The National w Polsce. Grupa, która słynie z najbardziej poruszających i emocjonalnych występów, zagra 25 listopada w hali COS Torwar w Warszawie.

Misia Furtak w styczniu wydała świetnie przyjęty solowy album „Co przyjdzie?”. Jest laureatką Paszportu Polityki oraz nagrody miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Zagrała kilkaset koncertów w Europie i Japonii, m.in. na festiwalach The Great Escape, Liverpool Soundcity, Tallin Music Week, Europavox, Midem. Współpracowała ze znakomitościami ze świata muzyki, m.in. nad płytą „The Other Hand” zespołu Très.B, którą współtworzył Victor van Vugt, odpowiedzialny za produkcję „Murder Ballads” Nick’a Cave’a, stały współpracownik m.in. PJ Harvey i Depeche Mode.

The National przez lata ugruntowali sobie czołową pozycję na światowym rynku muzycznym. Dziś wyprzedają koncerty w najbardziej prestiżowych halach i pojawiają się jako headlinerzy na największych festiwalach. Zespół tworzą niezmiennie Matt Berninger (wokal), bracia: Aaron (gitara, bas, klawisze) i Bryce Dessner (gitara, klawisze) oraz Scott (bas, gitara) i Bryan Devendorf (perkusja). The National wystąpią 25 listopada w hali COS Torwar, by obok uwielbianych przez fanów utworów zaprezentować zupełnie nowy materiał z płyty „I Am Easy To Find”.

Od swojego pierwszego występu w Polsce w ramach OFF Festivalu w 2009 roku, The National są najbardziej pożądanym koncertowo zespołem w naszym kraju. Na przestrzeni lat grupa wystąpiła m.in. na festiwalu Open’er oraz na kilku koncertach klubowych, w tym w warszawskiej Stodole. Zaplanowany na 25 listopada koncert w COS Torwar będzie do tej pory największym występem halowym zespołu w naszym kraju.

źródło: Spontan Productions

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.