Menu

„Peaky Blinders”: PJ Harvey zapowiada soundtrack serialu

„Peaky Blinders”: PJ Harvey zapowiada soundtrack serialu
Ścieżka dźwiękowa z niezwykle popularnego serialu „Peaky Blinders” po raz pierwszy na CD, LP i w wersji cyfrowej! Na soundtracku znajdą się utwory takich wykonawców jak Nick Cave, David Bowie, Arctic Monkeys, Radiohead, Black Sabbath, Laura Marling, Royal Blood, Foals i wielu innych. Nie zabraknie oryginalnych utworów nagranych przez PJ Harvey, Richarda Hawleya czy Jehnny Beth. Już teraz można posłuchać coveru „Red Right Hand” w wykonaniu PJ Harvey (oryginalnie z repertuaru Nicka Cave’a).
Po zakończeniu piątego sezonu „Peaky Blinders”, serialu BBC nagrodzonego nagrodą BAFTA, fani nie mogą doczekać się kolejnych odsłon produkcji. 15 listopada 2019 do sklepów oraz serwisów cyfrowych trafi pierwsze oficjalne wydanie ścieżki dźwiękowej tytułu, który zgromadził rzesze oddanych widzów na całym świecie. Soundtrack będzie dostępny w formatach 2CD, 3LP oraz w serwisach cyfrowych.
Niski głos Nicka Cave’a w czołówce jest tożsamy z przebojem BBC, którego akcja toczy się w Birmingham, a głównym bohaterem jest Tommy Shelby. Każdy utwór, który pojawia się w serialu, został starannie wyselekcjonowany tak, by idealnie korespondować z klimatem „Peaky Blinders” – przemocą, brudem oraz glamourem.
Specjalnie na potrzeby serialu PJ Harvey nagrała cover utworu Nicka Cave’a „Red Right Hand”, którego można już posłuchać w serwisach cyfrowych .
Premierowe kawałki na soundtracku to również „I’m the Man” Jehnny Beth, „You’re Not God” Anny Calvi i „Ballad of a Thin Man” Richarda Hawleya (cover Boba Dylana).

źródło: Universal Music

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.