Menu

WHISPERING SONS NA SOUNDRIVE FESTIVAL JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK

WHISPERING SONS NA SOUNDRIVE FESTIVAL JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK
fot. Daniil Lavrovski
fot. Daniil Lavrovski
Już 16 sierpnia na jednej ze scen Soundrive Festival zagości belgijski post-punkowy zespół Whispering Sons. W październiku zeszłego roku ukazał się ich długo oczekiwany debiut „Image”. Było to pierwsze wydawnictwo zespołu od ukazania się EP-ki „Endless Party” w 2015 r.

„Alone” zwiastował pierwszy krążek długogrający formacji. Do utworu powstał teledysk. Za jego reżyserie odpowiedzialny jest duet Koen Blauwblomme oraz Pieter De Ridder.


„Image” to krok na przód. Wraz z producentem Michą Voldersem oraz inżynierem i współproducentem Bertem Vliegenem, grupa wykorzystała studio jako środek do poszerzenia swojego brzemienia, wzbogacając je o akustyczną perkusję i całą gamę syntezatorów. Na nowej płycie znalazło się 10 utworów, które zostały zrejestrowane w ciągu 10 dni w GAM Studios w Belgii. Za miks nowego materiału odpowiedzialny jest Bert Libeert , a za mastering Frederik Dejongh. Piosenki na płytę powstały po kolektywnej przeprowadzce zespołu do Brukseli w 2016 r. Karmiąc się dynamiką miasta formacja stworzyła piosenki poruszające tematy wyobcowanie i dystansu.


W 2016 roku grupa wygrała Humo's Rock Rally, jeden z najbardziej prestiżowych krajowych konkursów w Belgii. Od tego czasu Whispering Sons intensywnie koncertuje po Belgii i Europie, budując swoją reputację.

Zespół Whispering Sons tworzą: Fenne Kuppens (wokal), Kobe Lijnen (gitara), Sander Hermans (syntezator), Tuur Vandeborne (gitara basowa) oraz Sander Pelsmaekers (perkusja).

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.