Menu

Nowy utwór i klip od Slipknot do Solway Firth

Nowy utwór i klip od Slipknot do Solway Firth
fot. press
Grupa Slipknot zaprezentowała "Solway Firth" - drugi utwór poprzedzający wyczekiwany szósty album kapeli "We Are Not Your Kind", który ukaże się 9 sierpnia. Nagraniu towarzyszy teledysk, który można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube kapeli. Za reżyserię odpowiada jeden z członków zespołu, M. Shawn Crahan. Klip powstał we współpracy z UPROXX i Amazon Prime Video, a przedstawia fragmenty nowego serialu Amazona "The Boys" (premiera 26 lipca) oraz materiały z ostatnich koncertów Slipknot w Europie.

"Solway Firth" to następca singla z płyty "We Are Not Your Kind" - "Unsainted", który wraz z teledyskiem - także wyreżyserowanym przez Crahana - odbił się szerokim echem. Przez 24 godziny był najchętniej oglądanym klipem na YouTube (wśród wszystkich wideo, nie tylko muzycznych), a dziś ma ponad 35 milionów odsłon.

"We Are Not Your Kind", który magazyn "Vulture" zamieścił wśród "36 najbardziej wyczekiwanych albumów 2019 roku", dostępny jest w przedsprzedaży wraz z ekskluzywnymi dodatkami na oficjalnej stronie Slipknot. Nad brzmieniem materiału czuwał Greg Fidelman. Dzieło jest następcą wydanego w 2014 roku krążka "5: The Gray Chapter", który zadebiutował w top 5 w 19 krajach (USA - numer 1, Japonia - numer 1, Australia - numer 1, Rosja - numer 1, Wielka Brytania - numer 2 i Niemcy - numer 2).

Jeszcze w lipcu Slipknot rozpocznie Knotfest Roadshow - trasę po Ameryce Północnej w towarzystwie zespołów Volbeat, Gojira i polskiego Behemoth.


Tracklista

1. Insert Coin
2. Unsainted
3. Birth Of The Cruel
4. Death Because Of Death
5. Nero Forte
6. Critical Darling
7. Liar's Funeral
8. Red Flag
9. What's Next
10. Spiders
11. Orphan
12. My Pain
13. Not Long For This World
14. Solway Firth

źródło: Warner Music Poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.