Menu

THE POP GROUP OGŁASZA DATĘ REEDYCJI DEBIUTANCKIEGO KRĄŻKA "Y"

THE POP GROUP OGŁASZA DATĘ REEDYCJI DEBIUTANCKIEGO KRĄŻKA "Y"
fot. press
1 listopada, pod szyldem wytwórni Mute, ukaże się reedycja debiutanckiego „Y” legendarnego zespołu The Pop Group. Materiał został ponownie zremasterowany w kultowym studiu Abbey Road. Z okazji 40-tej rocznicy albumu na rynek trafią dwa limitowane box sety, które zawierać będą oryginalną wersję „Y”, singiel „She is Beyond Good and Evil”, płytę „Alien Blood” i „Y Live” oraz książeczkę i grafiki. Wersja deluxe box setu zostanie wydane w ilości 500 sztuk. Na „Alien Blood” znajdzie się dotąd nieopublikowany materiał, w tym utwór „Kiss The Book” oraz „We Are The Time (Ricochet)”. Album „Y Live” jest niezbędnym uzupełnieniem oryginalnego wydawnictwa. Zawierać będzie nagrania zarejestrowane w trakcie występów w Londynie, Nowym Jorku, Sheffield oraz Manchesterze.

„Y” pierwotnie ukazał się 20 kwietnia 1979 r. Album jest odzwierciedleniem charakterystycznego dla grupy nonkonformizmu. Dzięki debiutowi zespół szybko zyskał popularność i przebił się do szerszego grona odbiorców. Od grania koncertów w klubach dla młodzieży szybko awansował i przeniósł się na sceny, na których występował przed takimi gwiazdami jak Pere Ubu oraz Patti Smith.

Materiał na pierwszą płytę został zarejestrowany w 1978 r. w Ridge Farm w Dorking, Surrey. Simon Underwood wspomina , że „była to elektryzująca podróż twórczej eksploracji i eksperymentowania”. Nad produkcją czuwał Dennis „Blackbeard” Bovell, a „Y” był jego pierwszym nie reggae projektem, nad jakim pracował. Na płycie odnajdziemy wpływy takich gatunków muzycznych jak punk, dub, reggae, free jazz czy funk.

Nad "Y" pracowali tacy członkowie The Pop Group jak: Mark Stewart (wokal, teksty), Gareth Sager (gitara, saksofon, klarnet, pianino, organy), John Waddington (gitara, gitara basowa), Simon Underwood (gitara basowa) oraz Bruce Smith (bębny, perkusja).

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.