Menu

Killswitch Engage z nową płytą w sierpniu. Polski koncert już w listopadzie

Killswitch Engage z nową płytą w sierpniu. Polski koncert już w listopadzie
fot. Travis Shinn
Jeden z najważniejszych melodic death metalowych zespołów na świecie nie tylko wydaje nową płytę o nazwie “Atonement”, ale także odwiedzi Warszawę! Killswitch Engage zapowiedzieli te dobre wieści singlem „Unleashed”.

“Unleashed” to utwór o wewnętrznej pasji i wściekłości, które wypływają na powierzchnię – mówi Jesse Leach, wokalista Killswitch Engage, który po prawie 10 letniej przerwie wrócił do zespołu w 2012 roku. – Mieliśmy w sobie tę dzikość, która zazwyczaj jest głęboko chowana, dopóki nie stanie się coś tragicznego co ją wybudzi. To piosenka właśnie o tym przebudzeniu. Czuję, że udało nam się złapać coś surowego i intensywnego i mam nadzieję, że wszyscy to usłyszą. Nasz nowy album „Atonement”, to odbicie naszej pasji i wytrwałości, które są testowane przez cierpienie w naszym życiu.

Płyta „Atonement” to kulminacja starań z ostatnich dwóch lat. Killswitch Engage zaczęło pracę nad albumem na początku 2017 roku. Zespół nagrał mocny materiał na obu wybrzeżach Stanów Zjednoczonych. Niestety w połowie tego procesu okazało się, że Jesse Leach ma na gardle zabliźnioną tkankę, na której pojawił się polip, zmuszając go do przejścia operacji. Po intensywnej rekonwalescencji zakończonej terapią mowy, śpiewu i krzyku, udało mu się wyzdrowieć. Dzięki temu możemy być świadkiem wydania kolejnej płyty legendarnego zespołu, który od dwóch dekad prezentuje najwyższej jakości metalowe utwory. Za ilustracje na krążku „Atonement” odpowiadał Richard Backett, który współpracował m. in. z Metallicą i Mastodonem, a Mike D’Antonio nadzorował cały proces.

Zespół ogłosił także swoją europejską trasę koncertową. W ciągu 5 tygodni odwiedzą 21 miast w 10 krajach. Warszawski koncert odbędzie się w Stodole 4 listopada.

Lista utworów na płycie „Atonement”:

1. "Unleashed"

2. "The Signal Fire" [Featuring Howard Jones]

3. "Us Against the World"

4. "The Crownless King" [Featuring Chuck Billy]

5. "I Am Broken Too"

6. "As Sure As the Sun Will Rise"

7. "Know Your Enemy"

8. “Take Control"

9. "Ravenous"

10. "I Can't Be the Only One"

11. "Bite the Hand That Feeds"

źródło: Sony Music

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.