Menu

CALEXICO I IRON & WINE DZIELĄ SIĘ DRUGIM SINGLEM

CALEXICO I IRON & WINE DZIELĄ SIĘ DRUGIM SINGLEM
fot. press
‘Midnight Sun’ pochodzi z nadchodzącego albumu ‘Years to Burn’, który zostanie wydany 14 czerwca nakładem City Slang. W towarzyszącym klipie wykorzystano ponad 100 obrazów, które Sam Beam z Iron & Wine stworzył na potrzeby okładki nowego albumu. Dzięki pracy z animatorem Jonnym Sandersem, teledysk ożywia w porywający i zabawny sposób wiele obrazów Burnsa, Beama i perkusisty Calexico, Johna Convertino.

„Na tydzień przed naszym spotkaniem aby nagrać album, Sam wysłał kilka utworów demo.“ - mówi o piosence Joey Burns. „W dniu w którym poleciałem do Nashville, bazując na emocjach tych demówek, napisałem utwór ‘Midnight Sun’. Przyjechałem do naszego wynajętego domu dzień przed wszystkimi i ucieszyło mnie, że zastałem tam stary fortepian, fisharmonię i gitarę, na których mogłem zrobić kilka piosenek. Wstałem późno i przyszedłem z melodią, która połączyła światy obu zespołów. Zacząłem z tematem w Fis i byłem ciekawy, gdzie mnie to zaprowadzi.”

Calexico i Iron & Wine wydali wcześniej pochodzący z albumu singiel ‘Father Mountain’. Oba zespoły mają w planie wspólną, dużą trasę po Ameryce Północnej, Europie i Wielkiej Brytanii, która odbędzie się na przełomie lata i jesieni. Te koncerty będa jedynymi w swoim rodzaju występami, podczas których oba zespoły będą dzieliły scenę, skupiając się na muzyce z ‘Years to Burn’, ich poprzedniej wspólnej EP-ki ‘In the Reins’, a także zaskakujących coverach i klasyce z dorobku każdego zespołu.


Tracklista:

1. What Heaven’s Left

2. Midnight Sun

3. Father Mountain

4. Outside El Paso

5. Follow the Water

6. The Bitter Suite (Pájaro / Evil Eye / Tennessee Train)

7. Years to Burn

8. In Your Own Time

źródło: sonicrecords.pl

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.