Menu

Nowy album Pipes and Pints już dostępny!

Nowy album Pipes and Pints już dostępny!
fot. press
The Second Chapter to świeżo wydany album praskiego zespołu ze irlandzkim wokalistą - Pipes and Pints. Zespół otworzył zupełnie nowy rozdział swojej kariery i po raz kolejny udowodnił swoją pozyjcę na świecie. Odbędzie on również europejską trasę kocnertową prezentującą album.

The Second Chapter jest zakorzeniony w klasysznym brzmieniu Pipes and Pints, ale nie boi się eksperymentować z innymi gatunkami. „ Przez ostatnie siedem lat zdobywaliśmy doświadczenie zarówno w życiu osobistym, jak i muzycznym. W naszej muzyce możesz poczuć wszystkie rzeczy, które kochamy“ mówi Vojtěch Kalina (dudy).

Europejska Trasa

Mimo, że album został wydany 31 maja, oficjalna premiera klubowa będzie miała miejsce 16 października w legendarnej praskiej sali koncertowej Roxy. “Zdecydowaliśmy się wydać album przed letnim sezonem festiwalowym, aby fani mogli zapoznać się z nowymi piosenkami“ wyjaśnia Kalina.

Tegoroczny letni sezon festiwalowy będzie przepełniony koncertami Pipes and Pints zarówno w Czechach, jak i Europie. Zespół zaprezentuje się między innymi na legendarnym węgierskim festiwalu Sziget. Również okres jesień-zima będzie obgitował w kocnerty. Po praskim koncercie premierowym zespół wyruszy w trasę, rozpoczynając od kilku wydarzeń w Czechach, a następnie przenosząc się do Francji, gdzie z lokalnym zesołem Les Ramoneurs de Menhirs zagrają w między innymi w jednej z nabardziej znanych hal koncertowych Paryża – Le Trianon. Zespół będzie koncertował również w takich krajach jak Niemcy, Austria, Hiszpani i Polska, a wszystko to odbędzie się wiosną 2020 roku.

Poza wspomnianymi wydarzeniami fajni mogą spodziewać się również teledysków, które ukażą się latem, a jako „przystawka“ do nowych nagrań stworzone zostało zakulisowe video z podróży do studia nagraniowego na Kreuzbergu w Berlinie, które obejrzeć można tutaj: https://youtu.be/ff7O-5_rhAI


Potwierdzone daty tegorocznych koncertów:

15.6. Rochetrejoux/ Vendée (F) - Objectif Rock Fest
4.8. Sardinie (IT) - Rock and Beer
10.8. Großefehn (D) - Großefehn Open Air
13.8. Budapest (HU) - Sziget festival
16:10. Prague (CZ) - Roxy
9.11. Hildensheim (D) - Tattoo Convention
16.11. Paris (F)- Le Trianon
17.11. Reims (F) - tba
19.11. Lyon (F) - CCO
20.11. Martigny (CH) - Cave du Manoir
21.11. Marseille (F) - Espace Julien
22.11. Avignon (F) - Salle des Fetes
23.11. Lons Le Saulnier (F) - Le Boeuf Sur Le Toit
24.11. Pagney Derriere Barrine (F) - Chez Paulette
27.11. Rennes (F) - tba
28.11. St. Nazaire (F) - TVC
29.11. Landerneau (F) - Le Family

źródło: Bartosz Kaczmarek

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.