Menu

EZRA FURMAN POWRACA Z NOWYM ALBUMEM

EZRA FURMAN POWRACA Z NOWYM ALBUMEM
Zaledwie półtora roku po wydaniu „Transangelic Exodus”, Ezra Furman powraca z kolejnym krążkiem. „Twelve Nudes” trafi do sprzedaży 30 sierpnia nakładem wytwórni Bella Union.

„To nasza punkowa płyta. Nagraliśmy ją dość szybko w Oakland. Niektóre partie podkręciliśmy. W trakcie nagrywania uszkodziłem sobie głos. W 2018 r. działo się źle na świecie. Utwory na płycie są dość bezpośrednie, nic w nich nie ukrywam” - mówi Ezra.


„Calm Down AKA I Should Not Be Alone” to pierwszy muzyczny zwiastun wydawnictwa. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Beth Jeans Houghton.


Nowy materiał został zarejestrowany w październiku i listopadzie 2018 r. Utwory zmiksował John Congleton (Sharon Van Etten, St Vincent, John Grant). Furman mówi, że płyta ma dwóch duchowych bohaterów - punkowego rockera Jaya Reatarda oraz kanadyjską poetkę, filozofkę, eseistkę Anne Carson.

„Anne jest jedną z moich ulubionych poetek. Posiada niesamowity dar radzenia sobie z intensywnym bólem poprzez wizje i medytacje, które nazwała „aktami” („nudes”). Podobnie utwory są medytacjami na temat bólu , podpatrywaniem tego, co się wydarzy jak zaczniesz grzebać w swoim gniewie i lękach. Stąd nazwa albumu „Twelve Nudes” - dodaje Ezra.

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.