Menu

THE RACONTEURS PREZENTUJE "HELP ME STRANGER"

THE RACONTEURS PREZENTUJE "HELP ME STRANGER"
fot. David James Swanson
Grupa The Raconteurs ujawniła kolejny utwór zatytułowany "Help Me Stranger", który zwiastuje najnowsze wydawnictwo zespołu "HELP US STRANGER". Do kompozycji powstał klip. Autorem teledysku jest japoński reżyser Yasuhiko Shimizu, który nakręcił materiał w tajemniczym japońskim mieście Kimitsu, przy okazji niedawnych koncertów zespołu w Tokyo.

"HELP US STRANGER” to trzecia płyta w dyskografii zdobywców prestiżowej nagrody Grammy Award i zarazem pierwsza od ponad dekady. Album trafi na półki sklepowe 21 czerwca nakładem Third Man Records/[PIAS]. Nowy materiał został zarejestrowany w Nashville. Za jego produkcję odpowiedzialny jest sam zespół, a za miks Vance Powell. Projekt powstał we współpracy z takimi muzykami jak Dean Fertita (The Dead Weather, Queens of the Stone Age), Lillie Rische oraz jej siostra Scarlett Rische.

The Raconteurs debiutowali 2006 r. albumem „BROKEN BOY SOLDIER”, który zyskał popularność na całym świecie oraz nominację do prestiżowej nagrody Grammy Award. Dwa lata później ukazała się ich druga płyta „CONSOLERS OF THE LONELY”, zarejestrowana w niecałe trzy tygodnie przed swoją oficjalną premierą. Krążek znalazł się w pierwszej piątce listy Billboard 200, zdobył statuetkę Grammy w kategorii „najlepiej wyprodukowany nieklasyczny album” oraz nominację za „najlepszy album rockowy”.
1 czerwca zespół zagra koncert w Warszawie w ramach Orange Warsaw Festival.

Oto tracklista „HELP US STRANGER”:

1 Bored and Razed
2. Help Me Stranger
3. Only Child
4. Don’t Bother Me
5. Shine The Light On Me
6. Somedays (I Don’t Feel Like Trying)
7. Hey Gyp (Dig The Slowness)
8. Sunday Driver
9. Now That You’re Gone
10. Live A Lie
11. What’s Yours Is Mine
12. Thoughts and Prayers

PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.