Menu

THE NATIONAL PREZENTUJE FILM!

THE NATIONAL PREZENTUJE FILM!
“I Am Easy To Find” to 24-minutowy film nominowanego do Oscara reżysera  Mike'a Millsa, przynoszący nową muzykę The National. Film został zainspirowany nadchodzącym albumem zespołu o tym samym tytule, który ukaże się w piątek 17 maja (4AD)!

3 września 2017 roku reżyser Mike Mills („20th Century Women”, „Beginners”) wysłał e-mail do Matta Berningera, aby się przedstawić i w bardzo krótkim czasie zrodził się najbardziej ambitny projekt w prawie 20-letniej karierze The National, a plany na ciężko zapracowane wakacje odeszły w niepamięć. Filmowiec z Los Angeles właśnie kończył swój trzeci film („20th Century Women”) i zainteresował się współpracą z zespołem... nad czymś. Być może teledyskiem. Berninger, który jest fanem filmów Millsa, nie tylko zgodził się na współpracę, ale także otworzył drzwi do procesu twórczego zespołu.

Oba projekty są, jak nazywa je Mills, „Jak zabawnie wrogie rodzeństwo, które uwielbia kraść od siebie” - dzielą się muzyką, słowami, DNA i impulsami oraz wizją, mówiącą o tym, co znaczy być człowiekiem w 2019 roku, jednak niekoniecznie potrzebują siebie nawzajem. Film został skomponowany jako utwór muzyczny; muzyka była montowana jak film przez reżysera filmowego. Frontman został celowo i dramatycznie odsunięty na boczny tor, na rzecz różnych kobiecych głosów, z których prawie wszystkie długo znajdowały się na orbicie grupy. Jest inny od tego, co kiedykolwiek próbowali, ale także całkowicie zgadza się z tym, jak tworzyli przez większość swojej kariery.

Rezultatem jest „I Am Easy to Find”, 24-minutowy film Millsa ze zdobywczynią Oscara Alicią Vikander w roli głównej, oraz ‘I Am Easy to Find’, 68-minutowy album The National. Ten pierwszy nie jest filmem do tego drugiego; ten drugi nie jest ścieżką dźwiękową do tego pierwszego.

Film został nakręcony w okolicach Pomomy w Kalifornii zaledwie w 5 dni, ale składa się ze 164 scen. Scenografia jest skromna i minimalna, składa się tylko z jednego krzesła, łóżka, dywanu i wielokrotnie używanej w filmie kanapy. Za piękne zdjęcia odpowiadał Daniel Voldheim,
a przez około 8 miesięcy film montował Aaron Beckum.

„I Am Easy To Find” został wyprodukowany przez Mike’a Millsa i The National na Long Pond, Hudson Valley, NY.

"I Am Easy To Find" - A Film by Mike Mills / An Album by The National - https://www.youtube.com/watch?v=ifElv18k2O8

sonicrecords.pl

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.