Menu

RIDE POWRACA Z NOWYM ALBUMEM

RIDE POWRACA Z NOWYM ALBUMEM
Ride powraca z szóstym studyjnym albumem „This Is Not A Safe Place”. Płyta ukaże się 16 sierpnia nakładem wytwórni Witchita Recrodings. Kwartet z Oxfordu ponownie połączył siły z DJ-em, producentem Erolem Alkanem, który współpracował z zespołem przy poprzednim albumie „Weather Diaries” z 2017 r. „Future Love” to pierwszy zwiastun muzyczny nadchodzącego wydawnictwa.

Po dość intensywnej trasie promującej ostatni krążek zespół zabrał się do pracy nad nowym materiałem. Kompozycje powstały na przełomie 2018 i 2019 r. Grupa poszukiwała inspiracji w sztuce Jean’a Michel’a Basquita oraz dźwiękach The Fall oraz Sonic Youth. Na płycie znajdzie się 12 nowych piosenek.

Ride powrócił na scenę po prawie 20 latach nieobecności w 2014 r. Ich ostatni krążek zyskał uznanie zarówno wśród fanów jak i krytyków muzycznych. Trafił na 11 miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. Wkrótce muzycy wyruszają w trasę po Ameryce Południowej, ale zanim to nastąpi zagrają dwa duże koncert z The Cure w Dublinie i Atenach.

Zespół tworzą: Andy Bell, Mark Gardener, Laurence Colbert oraz Steve Queralt.

Oto tracklista:

01. R.I.D.E.

02. Future Love

03. Repetition

04. Kill Switch

05. Clouds of Saint Marie

06. Eternal Recurrence

07. 15 Minutes

08. Jump Jet

09. Dial Up

10. End Game
11. Shadows Behind the Sun
12. In This Room

PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.