Menu

THE SOFT CAVALRY NOWY PROJEKT STEVE'A CLARKE'A I RACHEL GOSWELL

THE SOFT CAVALRY NOWY PROJEKT STEVE'A CLARKE'A I RACHEL GOSWELL
fot. Julian Hayr
Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve’a Clarke’a oraz Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany po prostu „The Soft Cavalry” ukaże się na rynku 5 lipca. „Dive” to pierwszy zwiastun wydawnictwa.

Czym jest The Soft Cavalry? Szczęśliwym wypadkiem? Historią miłosną? Kryzysem wiary? Wszystkim po trochu.

Dla Steve’a Clarke’a debiutancki album jest dziełem miłości i pierwszą płytą stworzoną od początku do końca, z bezcennym wkładem jego żony Rachel Goswell oraz jego brata Michaela, który jest odpowiedzialny za produkcję krążka. Muzyka zespołu przywołuje na myśl intensywny dramat filmowy. Melodyjny i ponadczasowy album ląduje w muzycznych klimatach pomiędzy Pink Floyd, Talk Talk czy R.E.M. Płyta przesiąknięta jest kryzysem wieku średniego, strachem, ale również nadzieją. To album, jak podkreśla sam Steven, który musiał nagrać.


W 2014 r. Steve doszedł do ściany. W 2011 r. przeszedł przez rozwód, a kolejne trzy lata pamięta jak przez mgłę. Pod koniec lata 90-tych zaczął grać na basie i w chórkach różnych zespołów, pracując w studiach jak i występując na scenie. Pełniąc rolę tour managera Slowdive poznał Rachel Goswell. Rok później zamieszkali razem w Devon i pobrali się w 2018 r.

„Rachel nie tylko wywróciła mój świat do góry nogami, ale stała się katalizatorem dla The Soft Cavalry. Zawsze miałem wiele pomysłów w głowie, ale nie czułem, że to co mam do powiedzenia jest godne uwagi. Chciałbym ten album nagrać piętnaście lat temu, ale w rzeczywistości byłoby to niemożliwe” - mówi Steve.

The Soft Cavalry jest czymś w rodzaju rozmowy, a nawet terapią dla par. Steve do pracy nad albumem zaprosił przyjaciół muzyków -klawiszowca Jesse’go Chandlera (Mercury Rev, Midlake), gitarzystę Toma Livermore’a, perkusistę Stuarta Wilkinsona i multiinstrumentalistę/producenta al Michaela Clarke’a.

Tracklista „The Soft Cavalry”:

1. Dive

2. Bulletproof

3. Passerby

4. The Velvet Fog

5. Never Be Without You

6. Only In Dreams

7. Careless Sun

8. Spiders

9. The Light That Shines On Everyone

10. Home

11. Home Mountains

12. The Ever Turning Wheel

PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.