Menu

EDITORS PREZENTUJE DRUGI ZWIASTUN NAJNOWSZEGO KRĄŻKA

EDITORS PREZENTUJE DRUGI ZWIASTUN NAJNOWSZEGO KRĄŻKA
fot. Rahi Rezvani
Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".  „The Blanck Mass Sessions” to nacechowana elektroniką alternatywna wersja albumu „Violence”. Z okazji Record Store Day krążek trafił do sprzedaży w limitowanej wersji na kolorowym winylu, a od 5 maja będzie dostępny w innych formatach. Płyta ukaże się pod szyldem wytwórni Play It Again Sam.

Na albumie znajdzie się 8 kompozycji przearanżowanych przez producenta Blanck Massa, który współpracował z zespołem przy albumie „Violence”. Na płycie znajdzie się również nowy utwór „Barricades”, do którego powstał teledysk. Za jego realizację odpowiada Hi-Sim Studios.

Historia „The Blanck Mass Sessions” rozpoczęła się w 2017 r. kiedy zespół zaprosił do współpracy Benjamina Johna Powera. Blanck Mass dokonał nagrań, które miały być budulcem „Violence”. Następnie grupa zaprosiła producenta Leo Abrahamsa, który odnalazł złoty środek i połączył surowe dźwięki Editors z rzadką dzikością oryginalnych produkcji Blanck Mass. Podczas gdy to połączenie trzech twórczych wpływów przekształciło się w „Violence”, wersje Benjamina pozostały dziełem sztuki wartym ich własnego wydania, jak wyjaśnia frontman Tom Smith:

„Kiedy zwróciliśmy się do Bena z prośbą o współpracę nad „Violence” daliśmy mu wolną rękę. Wyznaczanie mu jakichkolwiek granic bądź próba nadania kierunku w jakim miałby podążać wydała nam się nie na miejscu. Rezultatem jego pracy jest to wydawnictwo”.


Tracklista "The Blanck Mass Sessions":
1. Barricades
2. Cold
3. Hallelujah (So Low)
4. Violence
5. Darkness At The Door
6. Nothingness
7. Magazine
8. Counting Spooks

PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.