Menu

Blindead i Nihil przyniosą „Niewiosnę" 5 kwietnia

Blindead i Nihil przyniosą „Niewiosnę" 5 kwietnia
fot. press
Blindead i Nihil niosą „Niewiosnę" – dostępny odsłuch albumu Blindead, jedna z najważniejszych figur w świecie polskiego metalu, powraca z najbardziej zaskakującym krążkiem w swojej karierze. „Niewiosna" będzie miała premierę 5 kwietnia.
2018 rok przyniósł poważne zmiany w Blindead. Grupa przeistoczyła się w trio, w którego skład wchodzą gitarzysta Mateusz „Havoc" Śmierzchalski, perkusista Konrad Ciesielski oraz odpowiedzialny za syntezatory i samplery Bartosz Hervy. Jednocześnie pod koniec roku odbyło się kilka koncertów w ramach obchodów 10-lecia przełomowego dla Blindead albumu „Autoscopia / Murder In Phazes", które zagrane zostały w składzie z tamtej właśnie płyty. Niemniej jednak szybko pojawiły się zapowiedzi, że grupa kontynuuje jako trio, a na nowej płycie wokalnie udzielać się będzie gość specjalny. Jego tożsamość była długo utrzymywana w tajemnicy, aż w końcu została ujawniona wraz z tytułowym utworem z nowego albumu. Na „Niewiośnie" za partie wokalne i liryki odpowiada jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej sceny metalowej – znany z grup Furia, Morowe i MasseMord Michał „Nihil" Kuźniak.
„Niewiosna" powstała w całości w ciągu kilku dni spędzonych przez zespół w chacie "23" na Kaszubach i została zarejestrowana na żywo w lutym w Tall Pine Records oraz zmiksowana i zmasterowana przez Bartłomieja Kuźniaka w Studio 333. Szatę graficzną wykonał Bartosz Hervy.
W kwietniu 2019 Blindead z Nihilem w składzie wystąpią w czterech polskich miastach (20.04 – Gdańsk, 26.04 – Wrocław, 27.04 – Kraków, 28.04 – Warszawa). Album „Niewiosna" ukaże się oficjalnie 5 kwietnia. Przedpremierowe zamówienia można już składać za pośrednictwem strony www.blindead.pl.

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.