Menu

TRUPA TRUPA NOWA WYTWÓRNIA NOWY SINGIEL

TRUPA TRUPA NOWA WYTWÓRNIA NOWY SINGIEL
fot. Michał Szlaga
Wytwórnia Sub Pop podpisała kontrakt ze znaną gdańską kapelą Trupa Trupa!! Aby uczcić ten fakt zespół zaprezentował nowy singiel „Dream About”. Do utworu powstał teledysk, który wyreżyserował Benjamin Finger.

„Klip został zarejestrowany na taśmie Super 8. Jestem bardzo przywiązany do tego formatu. Uważam, że idealnie pasuje do muzyki Trupy Trupy. Jest pewna poetyckość w ich brzmieniu. „Dream About” jest obrazem widzianym oczami dziecka. Zdjęcia kręciliśmy w Vancouver, Paryżu i Buenos Aires” - mówi reżyser

Trupa Trupa powstała w 2009 r. w Gdańsku. Zespół wydał własnym sumptem „EP” w 2010 r., pierwszy krążek długogrający zatytułowany po prostu „LP” w 2011 r. oraz „++” w 2013 r., zanim trafił pod skrzydła uznanej wytwórni. Za dwa longplaye grupa otrzymała prestiżową nagrodę SZTORM ROKU przyznawaną przez Gazetę Wyborczą. W 2015 r., nakładem Blue Tapes and X-Ray Records, ukazał się „Headache”. Trupa Trupa to jeden z niewielu polskich zespołów, których dokonania muzyczne były komentowane nie tylko w rodzimym kraju, ale również przez zagraniczne media (The Quietus, Ransom Note, Louder Than War, The 405). W 2017 r. do sprzedaży trafiło ostatnie wydawnictwo grupy „Jolly New Songs”. Premierowy singiel z płyty był nadawany w takich stacjach radiowych jak BBC 6 Music (Wielka Brytania), KEXP (Seattle, USA) czy WFMU (Nowy Jork, USA). Zespół grał koncerty na prestiżowych festiwalach w kraju (OFF Festiva, Open’er Festival, Ars Cameralis, Soundrive Festival) jak i za granicą (SXWX, Pirmavera Sound, Liverpool Sound City, Eurosonic, Colours of Ostrave, Allotropiques, Hors Pists, Soy, Rockmotives).

Gdański zespół jest drugim wykonawcą, po Perfect Son, który zasila szeregi kultowej wytwórni z Seattle. Jonathan Poneman, współzałożyciel labelu, śledził poczynania muzyczne grupy od lat. Najnowsze wydawnictwo Trupy Trupy ukaże się jeszcze w tym roku. Więcej szczegółów wkrótce.
Zanim jednak album trafi do sprzedaży zespół zagra parę koncertów zarówno w kraju jak i za granicą. Rozpiska poniżej:

14.03 Austin, SXSW/Hotel Vegas
15.03 Austin, SXSW/Austin Convention Center
16.03 Austin, SXSW
25.04 Gdańsk, Ziemia
26.04 Poznań, Spring Break Festival

PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.