Menu

DEAD CAN DANCE PREMIEROWY SINGIEL ZWIASTUJĄCY „DIONYSUS”

DEAD CAN DANCE  PREMIEROWY SINGIEL ZWIASTUJĄCY „DIONYSUS”
Po ogłoszeniu szczegółów długo oczekiwanego nowego krążka Dead Can Dance „Dionysus”, nadszedł czas na zaprezentowanie premierowego singla. Utworu ACT II – The Mountain.

„Słuchacze odwiedzą górę Nysa. To miejsce narodzin Dionizosa, tutaj wychowywał go centaur Chiron, od którego uczył się śpiewu oraz tańców i który wprowadził go w arkana rytuałów i inicjacji bachicznych” - mów Brendan Perry.

Od momentu powstania w 1981 roku duet Dead Can Dance był zaintrygowany europejską folkową tradycją. Nie tylko w kontekście muzyki, ale również świeckich, religijnych czy duchowych rytuałów. Czerpiąc inspirację z tego kontekstu Brendan Perry badał święta wiosny i żniw wywodzące się z praktyk religijnych Dionizosa i wysunął na pierwszy plan obrzędy oraz rytuały praktykowane do dnia dzisiejszego. Lisa Gerrard, poprzez swój śpiew, uosabia kobiecy aspekt dwoistej natury Dionizosa

Album przybiera formę oratorium - na „Dionysus” składają się dwa akty, które w siedmiu częściach reprezentują różne aspekty mitu Dionizosa

Album „Dionysus” trafi na półki sklepowe 2 listopada nakładem [PIAS].

W ramach promocji najnowszego wydawnictwa oraz by świętować trwającą od lat 80-tych po dziś dzień działalność artystyczną, Dead Can Dance ruszają w europejską trasę koncertową. Grupa wystąpi na warszawskim Torwarze 21 i 22 czerwca.

PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.