Menu

Nick Mason - reedycje solowych albumów już w najbliższy piątek!

Nick Mason - reedycje solowych albumów już w najbliższy piątek!
Już 31 sierpnia 2018 roku, ponownie na rynku pojawi się wznowienie boxu "Unattended Luggage", w którym znajdują się trzy solowe wydawnictwa Nicka Masona, perkusisty i założyciela Pink Floyd, muzyka, który zagrał na wszystkich albumach legendy rocka progresywnego. Reedycje będą dostępne zarówno na winylu, jak i na płytach kompaktowych.

Wspomniane płyty ukażą się ponownie po ponad 20-letniej przerwie. Chodzi o płyty Nicka "Fictitious Sports", "Profiles" i "White Of The Eye".

"Unattended Luggage" zostanie wydany na trzech rozkładanych płytach analogowych (3 LP gatefold) oraz jako 3 CD w zamykanym pudełku. Każdy z tytułów będzie mieć osobną kopertę. Płyty zostaną też wydane w postaci plików cyfrowych oraz będą dostępne w streamingu.

"Fictitious Sports" to solowy debiut perkusisty Pink Floyd, który ukazał się w 1981 roku. Wszystkie piosenki napisała amerykańska pianistka jazzowa Carla Bley, a zaśpiewał je Robert Wyatt (wyjąwszy "Can't Get My Motor To Start").

Album "Profiles" Nick nagrał z gitarzystą grupy 10CC Rickiem Fennem. Materiał miał premierę w lipcu 1985 roku. Wypełniły go przede wszystkim instrumentalne kompozycje. Wyjątkami były "Lie For A Lie", w której zaśpiewali Maggie Reilly i David Gilmour, a także "Israel" z wokalami znanego z UFO Danny'ego Peyronela.

"White Of The Eye" Mason również nagrał z Rickiem Fennem. To soundtrack do tak samo zatytułowanego angielskiego filmu. Premierę miał w 1987 roku.

"Te płyty zajmują szczególne miejsce w moim muzycznym życiu. Słuchając ich ponownie po ponad 30 latach, ogromnie się cieszę, że ukazują się ponownie" – mówi Nick Mason.

Warner Music Poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.