Menu

ALICE IN CHAINS zapowiadają płytę i prezentują nowy utwór!

ALICE IN CHAINS  zapowiadają płytę i prezentują nowy utwór!
fot. Pamela Littky
24 sierpnia na półkach sklepowych znajdzie się nowy album Alice In Chains. Pierwsze od pięciu lat studyjne dzieło kapeli będzie zatytułowane „Rainier Fog”, a już dzisiaj fani mogą posłuchać nowego utworu „So Far Under”: https://youtu.be/qusV7bKsrAE

William DuVall, wokalista i gitarzysta zespołu, opowiada o „So Far Under’: „Każdy aspekt pisania i nagrywania tej piosenki będzie przywodził na myśl mnóstwo radości - od nagrywania podstaw utworu i solówek w Studio X w Seattle, po dogrywanie detali w studio Nicka Raskulinecza w Nashville. Każdy z zespołu oraz w studio odcisnął piętno na tym numerze. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego kawałka oraz z całego albumu”.

„Rainier Fog” to pierwszy od ponad 20 lat album zespołu nagrany w ich rodzinnym mieście, czyli Seattle. Tytuł płyty to również hołd dla tego miasta, natomiast nagrań dokonano w Studio X, w którym powstał także wydany w 1995 roku album „Alice In Chains”. Przy pracy nad nowym krążkiem panowie odwiedzili także Henson Recording Studios w Los Angeles oraz studio w Nashville należące do Nicka Raskulinecza, producenta albumu. To trzeci z kolei krążek Alice In Chains, którego producentem jest Raskulinecz, natomiast za miks najnowszego dzieła odpowiedzialny jest Joe Barresi (Queens Of The Stone Age, Tool).

Podczas swojej niezwykłej kariery Alice In Chains zdobyli wiele nominacji do Grammy, sprzedali ponad 30 milionów płyt na całym świecie i przede wszystkim oczarowali miliony oddanych fanów pod każdą szerokością geograficzną. To bez wątpienia jeden z najbardziej inspirujących amerykańskich zespołów rockowych.

„Rainier Fog” będzie dostępny w formie cyfrowej, jako CD oraz limitowany, podwójny, 180- gramowy vinyl, który będzie dostępny tylko przez stronę zespołu.

1 komentarz

  • Krasnal Adamu
    Krasnal Adamu poniedziałek, 02 lipiec 2018 00:03 Link do komentarza

    To okrutne, ale trochę się zaczynam cieszyć, że Layne zmarł i AIC mogło ruszyć dalej - bo wbrew obawom trzyma wysoki poziom.

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.