Menu

Keb’ Mo' w symfonicznym wcieleniu – specjalnie na 36. Rawa Blues Festival!

Keb' Mo'
Keb' Mo' fot. Rawa Blues Festiwal

Bez przesady można powiedzieć, że ten koncert będzie bluesowym wydarzeniem na skalę światową! Jedna z najwybitniejszych postaci współczesnego bluesa, znakomity wokalista i gitarzysta, zaprezentuje swoje kompozycje w symfonicznych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na tegoroczny 36. Rawa Blues Festival. Kevin Moore – znany lepiej pod artystycznym pseudonimem Keb’ Mo' – 30 września wystąpi z towarzyszeniem muzyków katowickiego NOSPR-u.

Trzy lata temu, kiedy Keb’ Mo' po raz pierwszy przyjechał na Rawa Blues Festival, w hotelowym hallu odbyła się rozmowa pomiędzy Amerykaninem i dyrektorem festiwalu, Irkiem Dudkiem:

- A ja cię znam.
- Skąd? Widziałeś jakieś klipy na YouTube?
- Nie, byłem na twoim koncercie w Niemczech. Grałeś wtedy symphonic bluesa. Chciałbym kiedyś zrobić coś takiego.

W tym roku amerykański artysta będzie miał okazję, by swoje muzyczne marzenie zrealizować na scenie NOSPR-u. Za aranżacje utworów odpowiadać będzie znakomity dyrygent i muzyk – Krzesimir Dębski.

Keb' Mo' jest trzykrotnym laureatem nagrody Grammy. Pierwszą zdobył w 1996 roku za płytę „Just Like You”, kolejne otrzymał odpowiednio: w 1998 (za album „Slow Down”) i 2004 roku (za album „Keep It Simple”). Na koncie ma także pięć nominacji do tej prestiżowej nagrody oraz tytuły "Bluesowego artysty roku" (2008) oraz "Bluesowego gitarzysty roku" (2002). W ubiegłym roku został nagrodzony Blues Music Award za płytę „BLUESAmericana”. Wystąpił w dokumentalnej serii The Blues w reżyserii Martina Scorsese. W 2015 roku zagrał na specjalnym koncercie „A Celebration of American Creativity” w Białym Domu.

Utwory Keb' Mo' cieszą się dużą popularnością w serwisie YouTube. Jego muzyka łączy pokolenia: podoba się zarówno starszym koneserom bluesa, jak i młodym ludziom, którzy wychowali się na innych gatunkach muzycznych.

15 kwietnia oficjalną premierę miało dwupłytowe wydawnictwo „The Hot Pink Blues Album”, zarejestrowany podczas ubiegłorocznej – cieszącej się sporym zainteresowaniem ze strony publiczności - trasy koncertowej, promującej wspomnianą wyżej płytę „BLUESAmericana”.

36. Rawa Blues Festival potrwa dwa dni. Dzisiaj ruszy sprzedaż biletów na koncerty w „Spodku” i NOSPR. Będą one dostępne w całym kraju, w sieci Ticketpro. Szczegółowe info o cenach wejściówek: www.rawablues.com oraz na oficjalnym fejsbukowym fanpage'u RBF.

Rawa Blues Festival
36. edycja

30/09/2016 NOSPR

Keb’ Mo’ + NOSPR
?

01/10/2016 SPODEK

??

Kolejni wykonawcy już niebawem!

Biuro Prasowe

Rawa Blues Festiwal

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.